Header decorative image
Kir Żałobny

Kolejne sukcesy zapaśników „Slavii”

W miniony weekend zapaśnicy ZKS Slavia Ruda Śląska z sukcesami startowali podczas zawodów w Kraśniku oraz w Koszycach na Słowacji.

Podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w zapasach w stylu wolnym rozegranego w dniach 16-18 listopada w Koszycach na Słowacji czwórka zawodników rudzkiego klubu reprezentując barwy Polski wywalczyła miejsca na podium. Dominik Frąckowiak, zajął trzecie miejsce w kategorii do 55 kg. Robert Strzałka również był trzeci w kategorii do 74 kg, Jakub Rumas zajął drugie miejsce w kategorii do 60 kg. Drugie miejsce w kategorii do 84 kg zajął również Aleksander Wojtachnio. W zawodach udział wzięło 98 zawodników w wieku 17-20 lat reprezentujących: Czechy, Słowację, Litwę, Łotwę, Serbię, Rumunię, Białoruś, Węgry i Polskę.

W tym samym terminie w Kraśniku rozegrany został Puchar Polski Kadetów, Kadetek i Juniorek w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach uczestniczyło 470 zawodników i zawodniczek z dziewięciu państw. Tutaj również z sukcesami stratowali reprezentanci i reprezentantki ZKS Slavia Ruda Śląska. Najlepiej zaprezentował się rywalizujący w kategorii do 46 kg Bartosz Szałowski, który zdeklasował rywali i zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce w kategorii do 50 kg wywalczył Tomasz Kitel. Natomiast kadetki: Daria Szymeczko - 52 kg i Natalia Strzałka - 65 kg wywalczyły brązowe medale. Trzecie miejsca w swoich kategoriach zajęły juniorki: Justyna Respondek - 51 kg, Natalia Kubaty - 55 kg i Alicja Kubaty - 63 kg.