Header decorative image
Kir Żałobny

Karol Godula dziś założyłby Inkubator

Inkubator Innowacji Technologicznych i Usługowych ?Architektura i Budownictwo? to bardzo nowatorskie przedsięwzięcie, myślę że swoim oddziaływaniem wyjdzie poza granice naszego miasta. Odpowiada on bowiem na problem, który jest obecny nie tylko w Rudzie Śląskiej ? potrzebę umożliwienia młodym, kreatywnym ludziom zaistnienia na rynku ? powiedział podczas otwarcia Inkubatora Prezydent Rudy Śląskiej Andrzej Stania.


Celem Inkubatora Innowacji Technologicznych i Usługowych ?Architektura i Budownictwo?, który został wybudowany przez spółkę Śląski Park Przemysłowy, jest bowiem ułatwianie młodym architektom
i budowlańcom samodzielnego rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Cały projekt jest efektem prowadzonej od kilku lat współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej.


W wyremontowanych pomieszczeniach powstały także przestrzenie przeznaczone pod wynajem dla już istniejących firm oraz przestrzenie wspólne. Te ostatnie pozwolą na pracę w wieloosobowych zespołach, prowadzenie prac projektowych wymagających dużych powierzchni oraz na organizowanie konferencji.

 

Koncepcja zagospodarowania terenu i budynków po byłej KWK ?Wawel?, gdzie powstał inkubator, powstała w wyniku zorganizowanego przez władze Śląskiego Parku Przemysłowego w 2006 roku konkursu dla studentów architektury. Bardzo wiele elementów ze zwycięskiej wówczas koncepcji dwóch młodych studentek - Aleksandry Postawy i Anety Wiatr, zostało uwzględnionych w zrealizowanym projekcie.

 

Całkowity koszt przeprowadzonej inwestycji, to ponad 9 mln zł, z czego 6,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Agencji Rozwoju Przemysłu. Szacuje się, że dzięki realizacji tego projektu zostanie utworzonych około 100 nowych miejsc pracy.

 

Bardzo często się zastanawiałem, w co zainwestowałby Karol Godula, gdyby żył w obecnych czasach? I dziś jestem przekonany, że byłby to właśnie Inkubator i Śląski Park Przemysłowy ? dodał podczas uroczystości Andrzej Stania.


Dowodem prężnie rozwijającego się Śląskiego Parku Przemysłowego, jest również nowo otwarta hala produkcyjno-magazynowa przy ul. Zajęczej o powierzchni 7000 m?, która zostanie przeznaczona na wynajem.


Bliższe informacje: Śląski Park Przemysłowy: 032 789 51 08.
 

 

 

 

  Zobacz film 

  

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter