Header decorative image
Kir Żałobny

Karatecy spróbują swoich sił w Halembie

Karatecy spróbują swoich sił w Halembie

Ponad 300 zawodników z 28 klubów ze Śląska oraz z Czech będzie rywalizowało w Rudzie Śląskiej. Już w najbliższą sobotę (4.06) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie odbędzie się VII Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin. Karatecy sprawdzą swoje siły w konkurencjach kata i kumite. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny.

- To już siódma edycja zawodów, jednak ostatnie dwa lata nie organizowaliśmy ich z powodu pandemii – zaznacza Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. – Mimo tego ta sportowa impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta, ale i okolicznych miejscowości, co nas niezmiernie cieszy i napawa dumą. W tym roku na rudzkich matach zobaczymy również zawodników, którzy przyjadą do nas z Czech – dodaje.

Karatecy rozpoczną od konkurencji kata, czyli indywidualnej prezentacji przez zawodników form obrony i ataku. Konkurencja ta odbędzie się w dwóch turach – eliminacyjnej i finałowej. Do tury finałowej przejdzie tylko 8 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Eliminacje kata rozpoczną się o godz. 10.30, a finały przewidziane są na godz. 12.00. Z kolei o 12.30 zaplanowana została dekoracja medalistów w tej kategorii. Następnie o godz. 13.00 rozpoczną się eliminacje kumite, czyli walk. Potrwają one do ok. godz. 15.30, czyli do momentu rozpoczęcia finałów tej kategorii. O godz. 16.30 nastąpi dekoracja zawodników. Rywalizacja odbędzie się na 3 matach jednocześnie.

– Serdecznie zachęcam do trenowania karate, bo wpływa nie tylko na naszą sprawność fizyczną, ale także świetnie rozwija osobowość i charakter, szczególnie młodych ludzi – podkreśla Roman Dymek. – To szuka walki, której istotą jest przede wszystkim rozwój duchowy. Dlatego podczas treningów kładziemy nacisk na wykształcenie u zawodników cierpliwości, przewidywania ruchów i reakcji przeciwnika, pełnego zaangażowania, a także pozytywnego podejścia do wyzwań – wylicza.

Organizatorem VII Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin jest Rudzki Klub Kyokushin Karate, który działa od 1992 roku. Z kolei początki karate w Rudzie Śląskiej sięgają 1974 roku. Aktualnie w klubie funkcjonuje 7 sekcji, w których ćwiczy ponad 200 osób. Zajęcia prowadzi siedmiu instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. W ostatnich latach członkowie rudzkiego klubu mogą pochwalić się dobrymi startami na mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

– Trenujemy osoby w różnym wieku - starsze i młodsze - oraz staramy się zarażać pasją do tej pięknej dyscypliny sportowej. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszego klubu przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 – dodaje.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter