Header decorative image
Kir Żałobny

IX Międzynarodowy Rudzki bieg 12 godzinny

Wystartowała rekordowa liczba zawodników - aż 47, w tym 5 kobiet. Honorowy strzał inaugurujący imprezę oddał Prezydent Miasta Andrzej Stania.

Najlepszy wynik - 138 838 m uzyskał Waldemar Pędzich z Ostrołęki. Tuż za nim uplasował się reprezentant Ukrainy - Rusłan Kandyba z wynikiem 136 509 m. Trzecie miejsce zajął Wojciech Pismenko, który przegrał z Rusłanem o 500 m.

Wśród kobiet zwyciężyła Alicja Banasiak z wynikiem 106 876 m, drugie miejsce zajęła Agnieszka Mizera (92 641 m), trzecie - Bogumiła Sztylpa (90 267 m).

Najlepszy zawodnik z naszego miasta ukończył bieg na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Przebiegł 129 528 m. Tym samym August Jakubik ? główny pomysłodawca i organizator imprezy - zwyciężył w kategorii ?Najlepszy Górnik? oraz ?Najlepszy Mieszkaniec Rudy Śląskiej?.

Pozostali zawodnicy  z Rudy Śląskiej zajęli miejsca: 8 - Jerzy Połeć, 122 456 m, 14 - Marian Stefański, 115 335 m, 25 - Eugeniusz Dołgopoły, 92 582 m, 25 - Sebastian Kądziołka, 92 582 m,  29 - Tomasz Grochowina, 90 965 m.

O godzinie 14:00 na stadionie ?Wawel? rozpoczął się festyn dla mieszkańców.

Bliższe informacje: August Jakubik, tel.506 334 584.