Header decorative image
Kir Żałobny

Integracja z ZAZem

Integracja z ZAZem

Na dobrą zabawę w miłej atmosferze mogli liczyć dzisiaj uczestnicy pikniku integracyjnego zorganizowanego przez Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej na stadionie „Grunwald” w Halembie. Impreza odbyła się w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

W Rudzkim Zakładzie Aktywności Zawodowej pracuje przeszło 120 osób, z czego ponad 90 osób niepełnosprawnych. Ośrodek współpracuje z około 50 kontrahentami. - Dzisiaj się przede wszystkim bawimy – podkreślała Joanna Nawa, dyrektor RZAZ. - Podstawowym zadaniem ZAZu jest rehabilitacja społeczna i zawodowa. My nie leczymy, my staramy się tym ludziom pomóc wrócić do społeczności, stać się samodzielnymi. Tych ludzi nie należy postrzegać przez ich niepełnosprawność, ale przez to co potrafią. Oni mają wyjść z ZAZu i normalnie funkcjonować. To jest dla mnie najważniejsze – tłumaczyła. - Na początku maja już czwarta osoba opuściła ZAZ i pracuje. Te osoby dzisiaj tutaj są, nadal z nami utrzymują bardzo dobre kontakty. Najważniejsze jest teraz to by same dla siebie były panami sytuacji - podsumowała.

Głównym celem Rudzkiego Zakładu Aktywności Zawodowej jest rehabilitacja osób niepełnosprawnych, zwłaszcza zawodowa, nastawiona na ułatwienie osobie niepełnosprawnej uzyskania i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia oraz awansu zawodowego. Oprócz rehabilitacji zawodowej prowadzona jest także rehabilitacja społeczna i zdrowotna. Zakład podzielony jest na kilka działów. Jednym z działów, w którym zatrudnionych jest największa liczba osób niepełnosprawnych jest Dział Usług Pralniczych i Dział Usług Szwalniczo-Dekoratorskich.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter