Header decorative image
Kir Żałobny

II Rudzka Seniorada

Teren na świeżym powietrzu - duża grupa osób widzianych z tyłu siedzi na ławkach. W tle scena, na której stoi kilka osób. Wokół zielona trawa i drzewa.

Z myślą o rudzkich seniorach zostanie zorganizowana II Rudzka Seniorada. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 września, na terenie basenu letniego przy ul. Ratowników 2. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Organizatorem jest Rada Seniorów Miasta Ruda Śląska i Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

- W programie przewidziany jest m.in. występ orkiestry dętej czy też rudzkich chórów działających przy różnych instytucjach w mieście – mówi Jerzy Kalus, Przewodniczący Zespołu do spraw Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji rudzkiej Rady Seniorów. – Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. To będzie czas dla nas, dla seniorów – dodaje.

W ramach wydarzenia przewidziane jest:
godz. 15:00 - rozpoczęcie imprezy,
godz. 15:15 - 17:00 - występy artystyczne z udziałem seniorów,
godz. 15:30 - 17:00 - rywalizacja - gry i zabawy sportowe,
godz. 17:00 - 18:00 - wspólne biesiadowanie,
godz. 18:00 - wręczanie nagród,
godz. 18:30 - dyskoteka seniora.

Wydarzenie będzie obfitować w występy artystyczne i muzyczne, gry i zabawy sportowe, punkty aktywności oraz pyszne jedzenie. Dobra zabawa zagwarantowana dla wszystkich obecnych.

Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Ruda Śląska oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Programu "Śląskie dla Seniora".

Rada Seniorów ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Służy integracji międzypokoleniowej, ma zapobiegać marginalizacji potrzeb osób starszych oraz wspierać ich aktywność w życiu społecznym miasta. Druga kadencja kończy się w 2025 roku.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter