Kir Żałobny

Dzień Ziemi - apel Prezydenta Miasta

Dzień Ziemi - apel Prezydenta Miasta

W związku z zbliżającymi się obchodami Dnia Ziemi 2012, który przypada 22 kwietnia i w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich” zwracam się do wszystkich mieszkańców naszego Miasta, a w szczególności do dzieci, młodzieży oraz firm i instytucji o uporządkowanie miejsc nauki, zamieszkania, pracy i wypoczynku.

Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a w szczególności podkreśla konieczność dbania o zasoby naturalne naszej planety. Podczas tegorocznego Dnia Ziemi promowane będą główne idee Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro  - potrzeba ochrony klimatu, zapobieganie efektowi cieplarnianemu oraz zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Niech obszarem naszych starań stanie się  teren naszego Miasta. Pokażemy, że dla rudzian ochrona środowiska stanowi istotny element życia codziennego.

Zapraszam do udziału wszystkich zainteresowanych i życzę zadowolenia z uczestnictwa w obchodach tegorocznego „Dnia Ziemi”.

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w akcji prosimy o zgłoszenia do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Ruda Śląska, fax: 32 248 75 23 lub email: um_gkos@ruda-sl.pl. telefon – Róża Loret – 32 248 62 81 wew. 4011; 32 244 90 61 i Aneta Janus – 32 248 62 81 wew. 4020.

W zgłoszeniu należy podać: nazwę i adres jednostki, termin sprzątania (dzień, godzinę), liczebność grupy, wskazanie terenu, który będzie sprzątany oraz miejsca składowania śmieci. Miasto zapewnia uczestnikom worki, rękawice oraz w miarę potrzeb kontenery, które zostaną dostarczone i ustawione we wskazane miejsca.

Grażyna Dziedzic
Prezydent Miasta Ruda Śląska

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter