Kir Żałobny

Dzień seniora ze Szpitalem Miejskim

Pobieranie krwi z palca.  W tle ulotki i przyrządy medyczne na stole.

Bezpłatne badania profilaktyczne dla dorosłych, porady specjalistów i fizjoterapeutów, a także edukacja w zakresie pierwszej pomocy. Tak przedstawia się program „Białej Soboty” w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach przy ul. Głównej 11. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę (30 września) w godz. od 10.00 do 14.00.

- Bazując na sukcesach dotychczasowych tegorocznych dwóch akcji, zdecydowaliśmy się na organizację Białej Soboty skierowanej w głównej mierze do seniorów – mówi Agata Gołąbek, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. - Mamy świadomość, że podobne akcje są bardzo potrzebne. To okazja do szybkiego kontaktu seniorów ze specjalistami – dodaje.

Do udziału w „Białej sobocie” nie trzeba się rejestrować. Wstęp na wszystkie stanowiska jest bezpłatny, jednak liczba miejsc na konkretne badania jest ograniczona. Będzie okazja, by wykonać m.in. badanie słuchu, znamion, USG jamy brzusznej, spirometrię. Dodatkowo rudzkie amazonki będą prowadzić edukację w zakresie samobadania piersi.

W Szpitalu Miejskim przy ul. Głównej 11 będzie można skorzystać m.in. z konsultacji z geriatrą, porad dietetycznych, rehabilitacyjnych, okulistycznych, kardiologicznych, podologicznych czy dermokonsultacji. Nie zabraknie też punktu diabetologicznego, zdrowia psychicznego, pulmonologicznego, profilaktyki udarowej, logopedycznego dla dorosłych, profilaktyki uzależnień.

Plakat informujący o Białej Sobocie w Szpitalu Miejskim 30 września 2023 roku.
Plakat informujący o programie Białej Soboty w Szpitalu Miejskim 30 września 2023 roku.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter