Header decorative image
Kir Żałobny

Diablice w drodze na podium

Drugi turniej cyklu Mistrzostw Polski kobiet w rugby 7 odbył się 25 maja w Rudzie Śląskiej. Gospodynie, Diablice IGLOO RC Ruda Śląska, zajęły drugie miejsce.

Grupowymi rywalkami brązowych medalistek poprzedniego sezonu były zawodniczki AZS AWF Syrenek Warszawa i Błyskawice Rugby Wrocław. W pierwszym spotkaniu Diablice zremisowały z zespołem ze stolicy 12:12, w drugim pokonały wrocławianki aż 41:0, co dało im pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale rudzianki pokonały Tygrysice Orkan Sochaczew 22:14, niestety w ostatnim meczu lepsze okazały się Ladies Lechia Gdańsk, które po zwycięstwie 34:0 wygrały turniej.

Diablice zajmując drugie miejsce i umocniły się na tej samej pozycji w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Są bardzo blisko poprawienia swojego wyniku z poprzedniego sezonu, kiedy to zdobyły brązowy medal. Wszystko zależy od finałowego turnieju, który odbędzie się 22 czerwca w Warszawie.