Header decorative image
Kir Żałobny

Biegi Niepodległości - 700 osób na starcie

Zawodnicy zza wschodniej granicy potwierdzili klasę i uplasowali się na 2 i 3 miejscu. Najlepszy okazał się jednak Marek Gołębiewski z Rybnika. Najwyżej ze startujących rudzian uplasował się Jarosław Prokop, który zajął 8 miejsce.
Po biegu głównym pozostali chętni wystartowali do biegu rekreacyjnego. Tu również padł rekord frekwencji ? udział wzięło blisko 700 osób w tym wiele rodzin z dziećmi.
Duża frekwencja ucieszyła jednego z organizatorów oraz zarazem uczestnika wszystkich piętnastu dotychczasowych Biegów Niepodległościowych ? Augusta Jakubika ? Jak zaczynaliśmy 15 lat temu organizować te biegi nie myśleliśmy, że aktualny olimpijczyk wystartuje na naszych trasach. Jednak solidna praca, jaką wykonujemy przy ich organizacji przyniosła efekty, co było widoczne przy rekordzie frekwencji i jakości wyników. Jest to wspaniałe, że ludzie dzisiejszą postawę patriotyczną demonstrują na arenach sportowych i w takim szczególnym dniu dla ojczyzny biorą udział w biegach niepodległościowych.