Header decorative image
Kir Żałobny

Bezkonkurencyjni rudzianie

W ostatni weekend w Ostrołęce grupa rudzkich ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia  Ratowniczego wzięła udział w finałowej edycji Grand Prix Polski. Rudzianie łącznie zdobyli 16 medali!

Największą liczbę medali wywalczyła Anna Nocoń, która przywiozła ich aż 7 (4 złote, 3 srebrne). Do grona nagrodzonych dołączyli: Magdalena Skudlik (1 złoty, 1 brązowy), Marta Skudlik (1 złoty, 1 srebrny), Aleksandra Spodzieja (1 srebrny, 1 brązowy), Cezary Ksiądz – (1 brązowy) oraz Klaudiusz Matura (1 złoty, 1 brązowy).

Reprezentantka rudzkiego WOPR Marta Skudlik odznaczyła się znaczącym sukcesem. Konkurencję „100m ratownik” pokonała w czasie 1:16,46. Tym samym ustanowiła nowy rekord Polski młodziczek. Pozostali uczestnicy wielokrotnie ocierali się o podium zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Po zakończeniu rundy finałowej podsumowany został cały cykl zawodów w tym roku i ogłaszani jego zwycięzcy. Rudzkie ratowniczki nie miały sobie równych wśród kobiet w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior oraz open. Zwyciężyły kolejno Marta Skudlik, Magdalena Skudlik i Anna Nocoń, która wygrała zarówno w juniorach jak i w kategorii open. Na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Spodzieja, która startowała w kategorii open.

Rudzcy ratownicy w roku 2014 podczas pięciu edycji Grand Prix Polski wywalczyli łącznie 89 medali (49 złotych, 27 srebrnych i  13 brązowych). Wygrali we wszystkich kategoriach wiekowych wśród kobiet. - Nie wiem czy do tej pory w historii ratownictwa sportowego, którakolwiek drużyna dysponowała takim składem, by zwyciężyć we wszystkich kategoriach wiekowych – podsumował trener Mateusz Niegot. Reprezentacja ratowników z Rudy Śląskiej już wkrótce zacznie przygotowywania do Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 20-21 grudnia w  Nowej Rudzie.