Header decorative image
Kir Żałobny

Apli Papli czyli mieszane uczucia

Jakie znaczenie ma to co mówimy, skoro oddalamy się od siebie. Poszukiwania dialogu, który wypełniłby nasze usta, są długie i męczące. Zagłuszyć pustkę, wyznaczyć sobie nową drogę ucieczki, zamknąć oczy i śnić, wszystko byle poznać i tolerować się, bo przecież bez tego, co w nas, nie poznamy innych, wszystko byle ktoś usłyszał, ile w nas ciszy ? te słowa reżysera spektaklu Ewy Pirowskiej przyświecały młodym aktorom.

 

Po wrześniowych doświadczeniach podczas pracy z Leszkiem Mądzikiem warsztatowicze zaprosili  do współpracy kolejne 10 osób. Wspólnie przez ostatnie trzy miesiące pracowali nad drugim, finałowym spektaklem. - Dojrzałość artystyczna tych młodych ludzi za każdym razem mnie zadziwia, praca z nimi to przyjemność ? tak podsumowała wysiłek młodych aktorów Pirowska.

 

Są już kolejne projekty podejmowane przez uczestników obecnego projektu, część z nich zaprosiła swoich rówieśników na wakacyjną wymianę międzynarodową pod nazwą: ?Teoria buntu?. - Cieszymy się, że uczestnicy naszego projektu chcą kontynuować przygodę z Instytutem Karskiego ? powiedział Aleksander Maicher, dyrektor wykonawczy Instytutu.


Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu ?DG Kultura i Edukacja ? Młodzież w Działaniu?.

 

Bliższe informacje: Aleksander Maicher, dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Instytutu Dialogu i Tolerancji im. Jana  Karskiego, tel. 693 901 799, e-mail:biuro@karski-institute.org

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter