Header decorative image
Kir Żałobny

Anioły Wolontariatu 2022

Anioły Wolontariatu 2022

Już jutro (20.12) po raz kolejny zostaną rozdane „Anioły Wolontariatu”. W tym roku te niezwykłe wyróżnienia powędrują w sumie do 40 osób, firm i organizacji, które szczególnie aktywnie działały na  rzecz mieszkańców Rudy Śląskiej. Przyznane zostaną  także 34 wyróżnienia. Wydarzeniu, które odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty o godz. 17.00, towarzyszyć będzie występ zespołu Todo Art Trio i solistki Wiktorii Siodłak. Organizatorem imprezy po raz jedenasty jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Przystanek".

Wtorkowa gala będzie przede wszystkim okazją do ogłoszenia wyników konkursu „Anioły Wolontariatu 2022”. - Wolontariusze pracują bezinteresownie, z potrzeby własnego serca i  nie otrzymują za to żadnej zapłaty. Dlatego myślę, że trzeba podziękować im za aktywność, zaangażowanie i dobro, którym obdarzają innych – podkreśla Anna Szymańska, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”. – Chcemy, aby właśnie w tym dniu ci wspaniali wolontariusze zostali docenieni i zobaczyli, jak ważni są dla mieszkańców naszego miasta – podkreśla.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostaną najbardziej aktywni wolontariusze oraz organizacje prowadzące wolontariat w Rudzie Śląskiej. Przypomnijmy, że do nagrody nominować mogą organizacje pozarządowe, osoby prawne i fizyczne, jednostki organizacyjne czy samorządu terytorialnego. Komisja konkursowa przyznała łącznie 40 nagród oraz 34 wyróżnienia, które trafią zarówno do osób prywatnych, jak i firm i organizacji.

Anioły Wolontariatu przyznawane są co roku, zawsze w okolicy Światowego Dnia Wolontariatu, który przypada 5 grudnia. Otrzymują je organizacje prowadzące wolontariat, jak i osoby zaangażowane w wolontariat i działalność dobroczynną. – Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszym stowarzyszeniem – mówi Anna Szymańska. Przy okazji warto dodać, że można wyróżnić trzy grupy wolontariatu: jednorazowy, krótkoterminowy oraz długoterminowy. To oznacza, że jeśli konkretna osoba pomaga przy organizacji chociaż jednej akcji jest już wolontariuszem.

W Rudzie Śląskiej gala „Anioły Wolontariatu” została zorganizowana po raz pierwszy w 2009 roku przez Stowarzyszenie Wspierania Ekonomii Etycznej „ProEthica”. Statuetki powędrowały wtedy do rąk 11 wolontariuszy oraz 7 organizacji i firm bezinteresownie wspierających różne działania. Od 2011 roku inicjatywę realizuje Stowarzyszenie „Przystanek”. W czasie 10 lat nagrodą uhonorowano ponad 300 osób i firm. W roku 2021 nagrody otrzymało w sumie 39 osób, firm i organizacji, a także przyznano 16 wyróżnień.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter