Header decorative image
Kir Żałobny

Akcja "Zima" 2023

Pług odśnieżający jezdnię.

Ostatnie kilkadziesiąt godzin to walka południowej części kraju z intensywnymi i obfitymi opadami śniegu. Prawdopodobnie największymi od 17 lat. Z tym problemem mierzyła się również i Ruda Śląska.

Od 1 do 3 grudnia na ulicach miasta praktycznie non-stop pracowało ponad 20 pługów i piaskarek. Najwięcej w sobotę – 24. Do utrzymania 175 km dróg pierwszej i drugiej kategorii oraz 93 km dróg trzeciej kolejności utrzymania przez trzy dni zużyto ponad 500 ton soli.

Wszystkie interwencji związane z odśnieżaniem można zgłaszać do Centrum Zarządzania Kryzysowego pod bezpłatnym nr tel. 800-158-800. Od 1 do 3 grudnia centrum przyjęło 129 takich zgłoszeń. Interwencje można również przekazywać za pośrednictwem miejskiego geoportalu i jego funkcji zgłaszania problemów.

Do administratorów obiektów wielkopowierzchniowych oraz administratorów budynków na terenie miasta rozesłany został komunikat o obowiązku monitorowania pokrywy śnieżnej zalegającej na dachach, a w razie konieczności usuwania nadmiaru śniegu oraz sopli lodowych. Obowiązki te reguluje rozporządzenie wojewody z 2009 r.

Do usuwania śniegu oraz nawisów śnieżnych przystąpiło już Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które zarządza budynkami znajdującymi się w miejskim zasobie mieszkaniowym.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter