Kir Żałobny

65 książek na 65 lat Rudy Śląskiej

Ścianka wykonana z książek, na której widnieje napis 65 książek na 65 lat Rudy Śląskiej. Umieszczone są loga Stacja Biblioteka, 65 lat Rudy Śląskiej oraz Aproduction.

Rudzki magistrat zaprasza do zabawy wielbicieli książek. Wystarczy napisać kilka zdań o swojej ulubionej lekturze i wysłać na e-mail media@ruda-sl.pl. Wśród przesłanych zgłoszeń wybranych 65 osób otrzyma zaproszenie na minisesję zdjęciową zorganizowaną przez Studio Aproduction Agnieszki Rolnik. Zdjęcia uczestników i ich ulubionych książek zostaną przedstawione 15 maja br. na specjalnej wystawie w Stacji Biblioteka.

– Uczestnicy zabawy będą mogli zaprezentować książki, które są dla nich szczególnie ważne, a przez to są również ważne dla miasta, bo miasto to ludzie – mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta. – Szczególnie zależy nam na promocji tytułów, które dotyczą Rudy Śląskiej, historii miasta, tradycji i kultury, a także ludzi, którzy mieli wpływ na rozwój tego miejsca. Mam nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu stworzymy wyjątkowy zbiór książek, z którymi rudzianie są najbardziej zżyci – podkreśla.

W akcji może wziąć udział każdy rudzianin lub osoba spoza miasta zarejestrowana jako czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, bez względu na wiek. Uczestnik musi zapoznać się z regulaminem konkursu i do 25 kwietnia br., w godzinach pracy urzędu, dostarczyć do Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325 budynku A przy placu Jana Pawła II 6) podpisaną kartę zgłoszenia. Kartę zgłoszenia dla osoby niepełnoletniej podpisuje rodzic bądź opiekun prawny. - W piątek, 26 kwietnia br., zostanie przeprowadzona weryfikacja zgłoszeń i powiadomimy te osoby, które zostaną wybrane do udziału w sesji zdjęciowej – tłumaczy Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.

Sesje zdjęciowe odbędą się w siedzibie studio Aproduction Agnieszki Rolnik, które znajduje się przy ul. Górnej 81 a w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach. Będzie ono otwarte dla uczestników zabawy 27 kwietnia (sobota) w godz. od 8.00 do 14.00, 28 kwietnia (niedziela) w godz. od 14.00 do 20.00 oraz 30 kwietnia (wtorek) w godz. od 14.00 do 20.00. – Będę robiła zdjęcia na tle specjalnej ścianki wykonanej z dziesiątek książek – mówi Agnieszka Rolnik, pomysłodawczyni akcji. – Myślę, że fotografia będzie swoistym wyrazem miłości do ulubionej lektury oraz miłą pamiątką – dodaje.

Wybrane z każdej sesji zdjęcie zostanie wydrukowane w formacie A3. – W ten sposób powstanie cykl 65 fotografii pasjonatów literatury z ich ulubionymi książkami, które pokażemy podczas spotkania w Stacji Biblioteka 15 maja o godz. 18.00 – mówi Krzysztof Piecha. Po wydarzeniu uczestnicy otrzymają swoje fotografie na własność.

– Rudzianie bez wątpienia lubią czytać, a w naszym mieście możemy pochwalić się bogatym księgozbiorem Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także pięknymi filiami umieszczonymi w zabytkowych przestrzeniach ze sztandarowym obiektem - Stacją Biblioteka – mówi Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. - Akcja 65 książek na 65 lat Rudy Śląskiej to wyjątkowe uczczenie urodzin naszego miasta, ale też finał tygodnia bibliotek, który rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza obchodzonym 8 maja. Mam nadzieję, że mieszkańcy skorzystają z naszego zaproszenia i pokażą swoje ukochane lektury – dodaje dyrektor Gałuszka.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter