Header decorative image
Kir Żałobny

11 medali młodych lekkoatletów

11 medali zdobyli zawodnicy TL „Pogoń” Ruda Śląska podczas Mistrzostw Śląska dzieci i młodzików, rozegranych 16 czerwca w Bielsku-Białej.

Wśród młodzików w skoku w dal zwyciężył Krzysztof Kamiński z wynikiem 6,41. W biegu na 1000 m złoto zdobył Kamil Kubicki z wynikiem 2:48,00. Srebrne medale zdobyły dziewczęta: Marta Myszor w skoku w dal z wynikiem 5,07, Natalia Zawronek w biegu na 300 m z wynikiem 42,12 i Karolina Jasik w biegu na 100 m ppł z wynikiem 16,84. Brązowymi medalistami zostali: Bartosz Wilczek w skoku wzwyż – 155 cm, Nikola Wasilewska w rzucie oszczepem – 30,28 i sztafeta 4 x 100 m w składzie Sadowski, Kozłowski, Kamiński, Kubicki.

W kategorii dzieci trzy brązowe medale zdobyły: Julia Borowiecka w biegu na 600 m - 1:47,95, Karolina Niedworok w biegu na 300 m - 45,20 i Natalia Łącka w biegu na 100 m 13,31.

W biegu na 300 m Bartłomiej Myszor ustanowił rekord klubu juniorów młodszych z wynikiem 35,53.

Przypomnijmy, że podczas zawodów rozegranych 1 czerwca w Częstochowie Klaudia Lepa zdobyła złoty medal w czwórboju ustanawiając rekord Śląska. Karolina Jasik zdobyła srebrny medal. Cały dorobek medalowy zamyka się więc liczbą 13, w tym 3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.