Kir Żałobny

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego

W siedzibie Rudzkiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „Zdrowe Życie” przy ulicy Ballestremów 16 odbyło się podsumowanie i uroczyste rozdanie nagród w czwartej edycji konkursu plastycznego „MAMA, TATA, SIOSTRA, BRAT – DLA RODZINY CAŁY ŚWIAT”. Na konkurs wpłynęło 66 prac z 8 szkół podstawowych Miasta Ruda Śląska.

Celem konkursu było:
- tworzenie przyjaznego klimatu wokół rodziny
- podkreślenie znaczenia rodziny w kształtowaniu osobowości dziecka
- rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi
- rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej

Dostarczone prace były podzielone na 2 kategorie wiekowe:
I Kategoria: uczniowie klas I – III
II kategoria: uczniowie klas IV – VI

Dla uczestników konkursu przygotowano pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, Poziom konkursu był bardzo wysoki. W nagrodzonych pracach doceniano głównie walory artystyczne technik malarskich i rysunkowych, samodzielność wykonania i staranność wykonania.

Lista nagrodzonych w Konkursie Plastycznym:
Kategoria I – klasy I –III
I miejsce: Roksana Kieda SP. Nr 23, klasa I B
II miejsce: Karolina Pawłowska SP. Nr 30, klasa I C
II miejsce: Wiktoria Krupa SP. Nr 41, klasa III B
III miejsce: Zofia Brojacz SP. Nr 7, klasa III B
III miejsce: Igor Żmudzki SP. Nr 7, klasa III B
Wyróżnienie: Marcin Jędrosek SP. Nr 41, klasa I B
Wyróżnienie: Karolina Kłudka SP. Nr 16, klasa III
Wyróżnienie: Zuzanna  Ziarnik SP. Nr 41, klasa II D
Wyróżnienie: Anna Leś SP. Nr 30, klasa II A
Wyróżnienie: Marek Słodki SP. Nr 30, klasa II A
Wyróżnienie: Maksymilian Kowalski SP. Nr 30, klasa II A
Wyróżnienie: Karolina Grodzińska SP. Nr 20, klasa II B
Wyróżnienie: Michał Musialski SP. Nr 20, klasa II B
Kategoria II – Klasy IV – VI
I miejsce: Julia Jakimowicz SP. Nr 16, klasa IV A
I miejsce: Wiktoria Salzberg SP. Nr 20, klasa IV A 
II miejsce: Michał Rostkowski SP. Nr 7, klasa VI
III miejsce: Barbara Drobczyk SP. Nr 20, klasa V
III miejsce: Nikola Mrowiec SP. Nr 20, klasa V
IV miejsce: Anna Ptak SP. Nr 7, klasa VI A
IV miejsce: Marek Wypior ZS. Nr 2, klasa V A
Wyróżnienie: Maria Błaszczak SP. Nr 6, klasa VA
Wyróżnienie: Anna Róg SP. Nr 6, klasa VA
Prezentacja prac. Pokaz slajdów:
http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=1305288&type=album&add1=zdrowersl

Rozstrzygnięty został również konkurs  literacki dla uczniów szkół gimnazjalnych „Szczęście – to nie jest stacja, do której zmierzasz, lecz sposób podróżowania”. Na konkurs wpłynęło 6 prac z 3 szkół gimnazjalnych Miasta Ruda Śląska.

Celem konkursu było:
- Inspirowanie młodzieży do aktywności twórczej,
- Rozwijanie umiejętności literackich,
- Popularyzowanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży,
- Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni,
- Zachęcenie dzieci do refleksji nad sobą i otaczającym światem.

Lista nagrodzonych w Konkursie Literackim:
I miejsce: Patrycja Preszer Gimnazjum Nr 4, klasa III GA
II miejsce: Tomasz Stachurski Gimnazjum Nr 9, klasa III B
III miejsce: Małgorzata Włodarczyk Gimnazjum Nr 9, klasa III B
III miejsce: Aleksandra Josek Gimnazjum Nr 1, klasa I GC
Wyróżnienie: Małgorzata Rymarczyk Gimnazjum Nr 1, klasa II GC
Wyróżnienie: Magdalena Witalińska Gimnazjum Nr 1, klasa II GC
Nagrody dofinansowano ze środków Miasta Ruda Śląska.

Wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu Rudy Śląskiej otrzymały zaproszenia do udziału w konkursach.

Organizatorem konkursów było Rudzkie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Zdrowe Życie”.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter