Kir Żałobny

Zmiany na skrzyżowaniu Czarnoleśna/Objazdowa

Zmiany na skrzyżowaniu Czarnoleśna/Objazdowa

4 grudnia zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Czarnoleśnej i Objazdowej w Rudzie Śląskiej. Dzięki zmianom ułatwiony będzie wyjazd z ul. Objazdowej. Powstanie również azyl na przejściu dla pieszych przez ul. Czarnoleśną na wysokości ul. Wojska Polskiego.

Kierowcy poruszający się ul. Czarnoleśną od skrzyżowania z ul. Niedurnego/Chorzowską/Pokoju przed skrzyżowaniem z ul. Objazdową będą mieli do wyboru dwa pasy ruchu: lewy do jazdy prosto i prawy wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Objazdową. Dotychczas jazda prosto możliwa była oboma pasami ruchu.

Z kolei kierowcy poruszający się ul. Czarnoleśną w przeciwnym kierunku będą mieli do wyboru prawy pas do jazdy prosto i lewy wyłącznie do skrętu w lewo w ul. Objazdową. Tutaj również dotychczas jazda prosto możliwa była oboma pasami.

Powstanie także azyl dla pieszych na przecinającym obecnie trzy pasy ruchu przejściu przez ul. Czarnoleśną w pobliżu skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego.

Ortofotomapa ze schematem zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Czarnoleśnej i Objazdowej

Podczas prac przy montażu azylu i wykonaniu oznakowania poziomego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o szczególną ostrożność w tym rejonie i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie. Tymczasowo, na okres przyzwyczajania się kierowców do nowej organizacji ruchu, zostanie w tym miejscu wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter