Header decorative image
Kir Żałobny

Zapaśniczki z medalami

Doskonały start zawodniczek Slavii podczas Pucharu Polski Juniorek i Kadetek w zapasach kobiet!

Zawody o Puchar Polski rozegrane zostały w dniach 23 – 24 października w Chęcinach. Rywalizacja w grupie kadetek toczyła się pod dyktando zawodniczek z Rudy Śląskiej, które zwyciężyły w klasyfikacji klubowej.  Indywidualnie medale zdobywały: złoty - Karolina Stróżyk 52 kg, srebrny - Nikol Wiezner 43 kg, brązowe - Patrycja Kuc 49 kg i Paulina Danisz 52 kg.

W grupie juniorek wystartowały trzy zawodniczki Slavii, a ich start zakończył się zdobyciem trzech medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła rywalizująca w kategorii do 72 kg Natalia Strzałka, drugie miejsce w kategorii do 55 kg wywalczyła Dominika Kulwicka, natomiast trzecie w tej samej kategorii zajęła Daria Szymeczko. Juniorki zajęły w klasyfikacji klubowej trzecie miejsce.

Zawodnicy Slavii rywalizowali też w zawodach o Puchar Śląska Dzieci w zapasach, rozegranych 24 października w Tychach. Rudzka ekipa liczyła 43 osoby i była zdecydowanie najliczniejsza. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Maksym Burzyński, Tymoteusz Kąkol, Dawid Fityka, Dawid Paprotny, Magda Żarska, Patrycja Cuber i Milena Mokry.