Baner z programem Dni Rudy Śląskiej 2024.
Kir Żałobny

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych

Dzwonek i wykrzyknik, tekst "komunikat", logo Rudy Śląskiej.

Od 12 lutego 2024 r. na drogach niemal całego kraju będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Kolumny pojazdów wojskowych będą przemieszczać się po autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Przejazd wojsk przez teren województwa śląskiego odbędzie się w dniach 29 lutego - 1  marca 2024 r. Kolumna transportu wojskowego z Bolesławca (województwo dolnośląskie) przemieszczać się będzie przez województwo opolskie i województwo śląskie do województwa podkarpackiego. Transport wojsk na terenie województwa śląskiego odbędzie się przez powiat gliwicki oraz miasta: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Katowice, Mysłowice, Jaworzno.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych apeluje o:

  • zachowanie szczególnej ostrożności,
  • niewjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie,
  • niepublikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter