Kir Żałobny

Wycieczka technologiczna na oczyszczalni ?Orzegów?

Nowatorska koncepcja suszenia osadów polega na wprowadzeniu możliwości wykorzystania kotłowni i wymienników ciepła zamiast bezpośredniego suszenia z wykorzystaniem palników gazowych. Pozwoliło to na dostosowanie instalacji do wymogów stawianych przez Unię Europejską. Ponadto instalacja daje pełną gwarancję, że jest ona na każdym etapie przerobu osadów bezpieczna i przyjazna dla użytkownika i środowiska.

 

Instalacja daje także możliwość dostosowania jej do alternatywnego źródła ciepła bez konieczności jakiejkolwiek znaczącej ingerencji w samą suszarnię. Dzięki temu użytkownik będzie mógł w przyszłości działać elastycznie, np. w przypadku niekorzystnej sytuacji ?gazowej? na rynku. Niewątpliwie pozwoli to elastycznie dostosowywać się do sytuacji kształtującej się na rynku paliwowym.

 

Suszarnia osadów w Orzegowie będzie obsługiwała wszystkie rudzkie oczyszczalnie ścieków ? tj. ?Halemba Centrum?, ?Barbara? i ?Orzegów?. Osuszony tam osad będzie mógł być wykorzystany do współspalania z węglem kamiennym w energetyce zawodowej.

 

Instalacja do odwadniania i suszenia osadów ściekowych została dostarczona, zamontowana i uruchomiona przez niemiecką firmę Klein Technical Solutions GmbH.

 

Projekt ?Oczyszczanie ścieków ? Ruda Śląska? współfinansowany w 65 % przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności przyczynia się do zmniejszania różnic społecznych i gospodarczych pomiędzy obywatelami Unii.

 

Bliższe informacje: Krzysztof Piecha, Jednostka Realizująca Projekt tel. 032 2 449 059, 032 2 486 281 do 9 wew. 3251; e-mail:krzysztof.piecha@um.rudaslaska.pl ; internet:www.ispa.rudaslaska .

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter