Kir Żałobny

Wicemistrzostwo rudzkich samorządowców

Rudzka drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Biały, Kazimierz Mieszczanin, Bogusław Szczęsny, Rafał Rak, Marcin Lis, Rafał Frank, Tomasz Jarosz, Tomasz Kowalczyk, Michał Mol, Bogusław Waćko oraz pracownik MOSiR Dawid Hajnc, Dariusz Gajowski.


W pierwszym meczu nasza reprezentacja wygrała z drużyną Bartoszyc 2: 1, następnie zremisowała 1:1 z Nowym Dworem Mazowieckim oraz pokonała 3:0 z Wrześnię. Następnie w systemie pucharowym pokonaliśmy Jaworzno 3:2, znowu Nowy Dwór Mazowiecki w karnych 2:1, gdyż mecz zakończył się wynikiem 1:1. W półfinale spotkaliśmy się ze Świętochłowicami, wygrywając 3:0.

 

Finał odbywał się w takim samym składzie jak w ubiegłym roku tj. Ruda Śląska kontra Zabrze. Po zaciętym meczu wynik 0:0, następnie przegraliśmy w karnych 2:0.

 

W finałach Mistrzostw biorą udział 32 drużyny od Szczecina po Gorlice, które są wyłaniane podczas eliminacji strefowych. Drużyna Urzędu Miasta Ruda Śląska od 2001 roku trzy razy była Vice Mistrzem Polski (2001, 2005 i 2007)oraz raz Mistrzem Polski w 2006 roku pokonując Zabrze 2:0.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter