Kir Żałobny

Wczesnomodernistyczny budynek odnowiony

Zaprezentowana została także wystawa fotograficzna poświęcona przemianie wczesnomodernistecznego obiektu. Na uroczystości obecny był Andrzej Stania , Prezydent Miasta Ruda Śląska.

 
W trakcie trwania robót remontowych w budynku w okresie od kwietnia do listopada 2009 r. wymieniono i wzmocniono stropy, wymurowano nowe ściany zewnętrzne I piętra i poddasza, wykonano i odtworzono więźbę dachową wraz z pokryciem i fragmentami muru pruskiego, wykonano izolację ścian przyziemia, nowe przewody wentylacyjne, nowe instalacje wewnętrzne: wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, domofonową i elektryczną. Ponadto wykonano nowe przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne i c.o. Wstawiono nową stolarkę okienną i drzwiową, wyłożono posadzki i wykonano roboty malarskie w pomieszczeniach objętych remontem.


W budynku znajdują się 4 mieszkania o powierzchni: 27 m2,  2x40 m2 i 77 m2. W mieszkaniach urządzono łazienki (których wcześniej w budynku nie było), każde mieszkanie posiada przynależną piwnicę i garaż.

 
Wykonawcą robót była firma S.Rz. ?Budrem? z Rudy Śląskiej, a ich wartośc wyniosła około  900.000 zł.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter