Kir Żałobny

Utrudnienia na ul. Niedurnego

Utrudnienia na ul. Niedurnego

18 listopada rozpocznie się wymiana nawierzchni ulicy Piotra Niedurnego na odcinku od ulicy Jadwigi Markowej do placu Jana Pawła II. Kierowcy muszą się przygotować na kilka dni utrudnień w centrum miasta.

- Mówimy o odcinku o długości 190 metrów na wysokości Urzędu Miasta. Istniejąca nawierzchnia jest tam w złym stanie, pełno na niej pęknięć oraz łat powstałych przy punktowych naprawach i przebudowie torowiska tramwajowego – informuje Mariusz Pol, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów UM.

Po sfrezowaniu obecnej nawierzchni wykonana zostanie nowa z betonu asfaltowego. Koszt inwestycji to ponad 180 tys. zł. Prace rozpoczną się 18 listopada. Na ich zakończenie wykonawca ma czas do 28 listopada, ale główna część robót ma zostać wykonana w dniach 18-22 listopada. Właśnie od piątku do wtorku kierowcy muszą liczyć się z ręcznie sterowanym ruchem wahadłowym lub miejscowymi zwężeniami jezdni.

Z ponad 256 mln zł zaplanowanych w tegorocznym budżecie Rudy Śląskiej na inwestycje, na drogi przypada ponad 126 mln zł. Do tego dochodzą środki na prace drogowe niezaliczające się do wydatków inwestycyjnych, jak opisywany remont ul. Niedurnego, na które zaplanowano 2,6 mln zł.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter