Kir Żałobny

Szkoła Podstawowa nr 2 laureatem ogólnopolskiego konkursu

Szkoła Podstawowa nr 2 laureatem ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie klasy 2 c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Wyplera w Rudzie Śląskiej zostali zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego.

Komisja Konkursowa najwyżej oceniła rudzką makietę, która wyróżniła się pod względem estetyki wykonania, zawiera walor edukacyjny, jest oryginalna i pokazuje niesamowitą pomysłowość autorów.

- Ogromnie cieszę się z sukcesu naszych uczniów. Inicjatorką oraz koordynatorką naszego udziału w konkursie była osoba, systematycznie wykazująca się w szkole swoim talentem artystycznym – pani Sabina Ogierman. Zaangażowała do tego przedsięwzięcia całą swoją 16-osobową klasę, jednocześnie ich integrując - mówi Halina Duda, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudzie Śląskiej. – Warty podkreślenia jest fakt, że do budowy wielu elementów wykorzystywane zostały materiały wtórne. Co ciekawe na makiecie znalazły się budynki i obiekty charakterystyczne dla naszego miasta - dodaje.

Nagrodą dla szkoły jest plac do zabaw i ćwiczeń o wartości 20 000 zł, z kolei dla uczniów pracujących zespołowo wyjazd na zieloną szkołę oraz włączenie ich pracy do wideomappingu 3D, który zostanie wyświetlony 3 grudnia 2022 r. na budynku dworca Wrocław Główny podczas imprezy edukacyjnej organizowanej w ramach Kampanii Kolejowe ABC II.

- Należy pochwalić kreatywność oraz otwartość uczniów. Wspólny czas spędzony na przygotowaniu makiety był bardzo miły i cieszę się, że nasza praca została doceniona. To wyróżnienie to dla dzieci duża motywacja do dalszego działania. Jestem z nich dumna, gdyż umiejętność pracy w zespole jest niezwykle cenna - podkreśla Sabina Ogierman, wychowawczyni klasy 2c.

W konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II wpłynęło 4114 prac. Projekty przygotowało łącznie aż 40 454 uczniów z klas I-VI z 2364 szkół podstawowych z całej Polski.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter