Header decorative image
Kir Żałobny

Srebrny Michał

5 i 6 kwietnia br. odbyły się w Budapeszcie międzynarodowe zawody juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięły udział reprezentacje Węgier, Czech, Słowacji, Polski, Słowenii i Norwegii. Polską kadrę reprezentował m.in. zawodnik KS "Pogoń" Ruda Śląska Michał Kalinowski, który w kategorii wagowej do 120 kilogramów zajął drugie miejsce. Dwa tygodnie temu Michał Kalinowski zajął także drugie miejsce w indywidualnych mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Inni Polacy także zajmowali miejsca na podium – Grzegorz Turkowski zajął pierwsze miejsce w kategorii do 50 kilogramów, a trzecie miejsca zajęli: Mateusz Nowak w kategorii do 55 kilogramów, Dawid Tejchman do 60 kilogramów, Michał Kośla do 66 kilogramów oraz Patryk Boniecki w kategorii do 85 kilogramów.  W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła drugie miejsce. Zawody sędziował m.in. Włodzimierz Koriakowski, rudzianin, który od 20 lat jest sędzią klasy międzynarodowej. W zawodach sędziował 3 finałowe walki. – Zawody były zorganizowane na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym – mówi Włodzimierz Koriakowski. – Poziom walk był bardzo wyskoki, więc tym bardziej cieszy srebrny medal Michała Kalinowskiego. Po mistrzostwach Europy w Tbilisi nastąpiła nowelizacja interpretacji przepisów sędziowskich. Zmiany mają motywować zawodników do jeszcze bardziej aktywnej walki na macie – podkreśla sędzia. Trenerem reprezentacji juniorów jest obecnie Włodzimierz Zawadzki, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.