Baner z programem Dni Rudy Śląskiej 2024.
Kir Żałobny

Sprawdź swój samochód

Sprawdź swój samochód

„Bezpieczny Samochód- Bezpieczna Rodzina”  to hasło, które przyświeca kampanii społecznej organizowanej po raz czwarty przez tygodnik Wiadomości Rudzkie. W najbliższą środę w najnowszym wydaniu gazety  znajdą się zaproszenia do bezpłatnego przeglądu  samochodu w wybranych stacjach diagnostycznych na terenie miasta. Akcja potrwa do 22 listopada.

Zaproszenia za pośrednictwem gazety trafią do mieszkańców 23 października. Będzie je można również pobrać w wersji elektronicznej z portalu www.wiadomoscirudzkie.pl. Dzięki nim  można będzie sprawdzić stan techniczny pojazdów. Diagności zwrócą uwagę na zawieszenie, ogumienie, światła,  pomogą w rozstrzygnięciu dylematów związanych ze stanem klimatyzacji. Jeżeli samochód będzie niesprawny stacje diagnostyczne nie będą zatrzymywały dowodów rejestracyjnych, ponieważ to nie są obowiązkowe coroczne przeglądy. - Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut  by mieć pewność, że jeździmy bezpiecznie. Każdy kierowca, który przyjedzie sprawdzić stan techniczny samochodu dostanie zapach do zawieszenia na lusterku z logotypem akcji, który ma przypominać kierowcom o bezpiecznej jeździe - wyjaśnia Izabela Nowrotek z Wiadomości Rudzkich.

To już czwarta edycja akcji „Bezpieczny samochód – Bezpieczna rodzina” organizowanej przez tygodnik „Wiadomości Rudzkie”. Kampania odbywa się dwa razy w roku na wiosnę i jesienią.  - Takich akcji nigdy za wiele, ponieważ zwiększanie świadomości kierowców i wpływanie na poprawę bezpieczeństwa na drogach to sprawa nadrzędna. Mieszkańcy już we wrześniu dzwonili do redakcji i pytali kiedy dostaną zaproszenie do stacji diagnostycznych. To nas bardzo cieszy, ponieważ coraz więcej osób ma świadomość, że bezpieczna jazda to jazda  samochodem bez usterek – tłumaczy Izabela Nowrotek specjalista ds. marketingu   w   Wiadomościach  Rudzkich.

 Z roku na rok w akcji uczestniczy coraz więcej osób. Choć jest  kierowana do mieszkańców Rudy Śląskiej, z zaproszeń  korzystają również kierowcy z miast ościennych.- Uczestniczyłem  w kampanii na wiosnę i muszę przyznać, że to bardzo fajna inicjatywa. Dbam o swój samochód, ale zawsze wolę dmuchać  na zimne i sprawdzić czy wszystko jest w porządku - mówi Darek, kierowca z Bykowiny. - Znowu pojadę i sprawdzę czy aby na pewno przez te kilka miesięcy nic się w samochodzie nie zepsuło – deklaruje udział w kampanii.

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter