Header decorative image
Kir Żałobny

Sportowy sukces SP6

Szkoła Podstawowa nr 6 w czołówce Igrzysk o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2013/2014! Rudzka placówka zdobyła siódme miejsce wśród szkół podstawowych w całym województwie śląskim. Podczas wielu rozgrywek sportowych, rudzcy uczniowie zmierzyli się z czternastoma konkurencjami, wśród których znalazły się m.in.: sztafetowe biegi przełajowe, biegi łyżwiarskie, pływanie, czwórbój lekkoatletyczny i tenis stołowy.

- Uczniowie i uczennice naszej szkoły wygrali rywalizację na szczeblu miejskim, a następnie w rozgrywkach rejonowych pokonali swoich rówieśników z Zabrza. Dlatego z powodzeniem mogli potem rywalizować o najwyższe miejsca w województwie - podkreśla Tomasz Garczyński, nauczyciel  wychowania fizycznego w SP nr 6. - Na duże uznanie zasługuje również fakt, że nasi uczniowie nie specjalizują się tylko w jednej czy dwóch dyscyplinach sportowych, ale są niezwykle wszechstronni – dodaje.

Igrzyska o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty objęły 14 dyscyplin sportowych: sztafetowe biegi przełajowe, gry zespołowe, biegi łyżwiarskie,  tenis stołowy, pływanie, narciarstwo klasyczne, badminton, gry i zabawy ruchowe, orientację sportową, czwórbój lekkoatletyczny, szachy. Najlepszym wynikiem na tegorocznych zawodach może pochwalić się drużyna chłopców w czwórboju lekkoatletycznym, która w finale ostatecznie zajęła II miejsce, przegrywając  zaledwie 5 punktami  ze Szkołą Sportową nr 15 z Raciborza. Uczniowie dobrze zaprezentowali się również w biegach łyżwiarskich, w których chłopcy zajęli III miejsce, natomiast dziewczyny V.

Uczniowie SP nr 6 osiągnęli sukces także w grach zespołowych. Koszykarze, ponieważ na szczeblu miejskim pokonali reprezentację SP nr 1,  a następnie w rozgrywkach rejonowych SP nr 6 z Zabrza. Z kolei w półfinale wojewódzkim rudzianie zajęli II miejsce, co w ostatecznym rozrachunku dało V-VIII  w województwie. Podobnie zaprezentowali się siatkarze, którzy zwyciężyli w mieście i w rejonie natomiast w półfinale wojewódzkim zajęli II m, co przyniosło miejsce V-VIII w województwie.

W sumie Szkoła Podstawowa Nr 6 w Rudzie Śląskiej zgromadziła  124 punkty, co w klasyfikacji ogólnej dało wysokie VII miejsce wśród innych  szkół podstawowych rywalizujących w  Igrzyskach o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2013/2014. W całym województwie śląskim jest 1245 szkół podstawowych.