Header decorative image
Kir Żałobny

Śniadanie z atrakcjami

Śniadanie z atrakcjami

Śląski Teatr Impresaryjny im. H. Bisty specjalnie na czas wakacji przygotował cztery spotkania w plenerze, podczas których starsi i młodsi będą się wspaniale bawić, a przy okazji zjedzą wspólnie z rodziną i przyjaciółmi posiłek na świeżym powietrzu. Pierwszy „Ogród Śniadaniowy” odbędzie się już w sobotę /6 lipca/ w godz. od 11.00 do 13.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

- Od pierwszej edycji „Ogród Śniadaniowy” cieszy się dużym zainteresowaniem rudzian - wspomina Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. – Nasz ogród jest idealnym miejscem na spokojne, rodzinne, sobotnie śniadanie. Zaczęliśmy w 2015 roku i od tego czasu co roku spotykamy się w naszym ogrodzie, który staje się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku rodziców. W tym roku znowu przygotowaliśmy wiele atrakcji, które z pewnością spodobają się wszystkim, którzy odwiedzą ogród Śląskiego Teatru Impresaryjnego – dodaje.

Na śniadanie w ogrodzie organizatorzy zapraszają w każdą sobotę od 6 do 27 lipca (6, 13, 20, 27 lipca) w godzinach od 11.00 do 13.00. Oprócz atrakcji na powietrzu na odwiedzających będzie czekało także menu śniadaniowe w pubie Druid.

- W najbliższą sobotę zapraszamy na animacje dla dzieci „Baśniogród”, animacje z językiem angielskim przygotowane przez Szkołę Języków Obcych English Best oraz zagadki i gry prowadzone przez Laserhouse, porady kosmetyczne i dietetyczne – wymienia Patrycja Ryguła–Mańka ze Śląskiego Teatru Impresaryjnego. - Nie zabraknie też kącika czytelniczego przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej i autorkę literatury dla dzieci Monikę Czoik–Nowicką, a także pokazu pojazdów i sprzętu rudzkiej straży pożarnej oraz policji – dodaje.

Z kolei specjalne warsztaty budowania modeli z zapałek przygotuje Janusz Urbański. Kolekcję swoich akordeonów zaprezentuje Józef Osmenda, a na stanowisku dotyczącym promocji zdrowia sanepidu będzie można zasięgnąć różnych porad. O atrakcje dla dzieci zadba także Muzeum Miejskie im. M. Chroboka w Rudzie Śląskiej oraz harcerze z rudzkiego hufca. Nie zabraknie również pokazów przygotowanych przez Fundację Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci oraz warsztatów teatralnych.

To jednak nie koniec atrakcji w ramach „Ogrodu Śniadaniowego”. Podczas kolejnych śniadań nie zabraknie także wielu zajęć dla dzieci. Odbędą się także m.in. pokazy capoeiry, warsztaty kreatywne oraz edukacja o pszczołach, porady dotyczące dbania o wzrok, nordic walking, warsztaty malarskie oraz szydełkowania.
Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej: https://slaskiteatrimpresaryjny.pl/index.php/ogrod-sniadaniowy-sti-2024

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter