Header decorative image
Kir Żałobny

Ślōnski Turniyj we Fusbalu dlo Bajtli

Grafika zapowiadająca turniej piłki nożnej

Ślōnski Turniyj we Fusbalu dlo Bajtli po raz pierwszy odbędzie się w Rudzie Śląskiej już w sobotę (1.06). Z okazji Dnia Dziecka na boisku GKS Urania Ruda Śląska przy ul. Ks. Tunkla 12 w Kochłowicach nie zabraknie wielu atrakcji. W wydarzeniu, które rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończy o 15.00, zaprezentuje się osiemnaście dziesięcioosobowych drużyn ze szkółek piłkarskich z Rudy Śląskiej i okolicznych miejscowości. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

- Serdecznie zapraszamy do kibicowania młodym zawodnikom, którzy zaprezentują swoje piłkarskie umiejętności na murawie – mówi Jan Pawlas, przewodniczący Krainy Rudzkiej Związku Górnośląskiego. – W turnieju wezmą udział dzieci z roczników 2014, 2015 i 2017. Zagramy przede wszystkim w piłkę nożną, jednak celem turnieju jest także promowanie języka śląskiego oraz kultury śląskiej wśród dzieci – dodaje.

Podczas wydarzenia, oprócz rozgrywek piłkarskich, w których zaprezentują się młodzi zawodnicy z Rudy Śląskiej, Chorzowa, Katowic, Świętochłowic i Zabrza, będzie można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchańce czy „piana party”. Nie zabraknie również kącika gastronomicznego. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy otrzymają upominki i nagrody.

Organizatorem wydarzenia jest Kraina Rudzka Związku Górnośląskiego oraz Górniczy Klub Sportowy Urania Ruda Śląska.

Szczegółowy program wydarzenia:
9.00 – powitanie gości i drużyn, otwarcie turnieju
9.15 – 14.00 – rozgrywki turniejowe
12.00 – 14.00 – konkursy
14.30 – podsumowanie turnieju i rozdanie nagród
15.00 – zakończenie turnieju

Grafika zapowiadająca turniej piłki nożnej

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter