Header decorative image
Kir Żałobny

Slavia znowu na medal

W dniach 7 – 8 czerwca zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach. Nadspodziewanie dobrze wypadli w tych zawodach reprezentanci Slavii Ruda Śląska. Złote medale, a tym samym tytuły Akademickich Mistrzów Polski, wywalczyli Grzegorz Łabus (60 kg), Tomasz Jonkisz (96 kg), Kamil Wojciechowski (120 kg) oraz Izabela Strzałka (63 kg). Brązowe medale przypadły w udziale Hubertowi Gregorskiemu (66 kg) i Andrzejowi Sokalskiemu (74 kg). W klasyfikacji klubowej Slavia zwyciężyła zdecydowanie.

W tym samym czasie rozegrano Ogólnopolskie Turnieje Młodzików i Młodziczek w zapasach. Zawodniczki „Slavii” zaprezentowały się bardzo dobrze, zdobywając 6 medali. Złote: Nicol Wiezner (32 kg) i Klaudia Krzykowska (57 kg). Brązowe: Paulina Danisz (37 kg), Patrycja Kuc (40 kg), Karolina Stróżyk (44 kg) i Nikola Kuś (67 kg). W klasyfikacji klubowej podopieczne Elżbiety Garmulewicz zajęły drugie miejsce. Młodzicy Slavii w zmaganiach "wolniaków" wywalczyli 10 medali. Złoty: Piotr Kaproń (59 kg). Srebrne: Denis Kwiatkowski (35 kg), Dominik Dziewior (38 kg), Dawid Sikorski (73 kg) i Patryk Zawada (85 kg). Brązowe: Piotr Drobina (38 kg), Edwin Krawczyk (42 kg), Kewin Matusik (47 kg), Maciej Wieczorek (53 kg), Jakub Gabryś (59 kg). W klasyfikacji klubowej ZKS SLAVIA Ruda Śląska uplasował się na pierwszym miejscu.