Header decorative image
Kir Żałobny

Rudzcy biegacze w Czechach

1 listopada, w czeskiej miejscowości Frydek Mistek odbyła się XXIX edycja „Hornicka Desitka”, zrzeszająca biegaczy z wielu krajów. Na zawody przybyła również reprezentacja Towarzystwa Lekkoatletycznego "Pogoń" Ruda Śląska, w skład której wchodzili w głównej mierze uczniowie klas sportowych o profilu lekkoatletycznym SP6 i SPS15 oraz reprezentanci rudzkich szkół SP3, G1, G5, ZSO1 i ZSO3.

Głównym celem spotkania była zdrowa rywalizacja między dziećmi i młodzieżą oraz rozpowszechnianie aktywnego trybu życia. Biegi młodzieżowe odbywały się na dystansie 836 m w 24 seriach. Na stracie stanęła rekordowa liczba, ponad 1000 młodych miłośników biegów z Czech, Polski, Słowacji i Ukrainy.

Pierwsza trzydziestka każdego biegu została nagrodzona pamiątkowymi medalami. Najmłodsi zawodnicy w oczekiwaniu na dekorację brali udział w grach i zabawach. Uroczysta dekoracja odbywała się w miejscowym domu kultury, gdzie na podium stanęło sześciu najlepszych biegaczy z każdego rocznika.

Rudzianie odznaczyli się bardzo wysokimi wynikami, co nie było wcale łatwym zadaniem przy tak wysokiej liczbie uczestników. Wśród dekorowanych znaleźli się: