Header decorative image
Kir Żałobny

Rudzki pokój przesłuchań otrzymał Certyfikat

Problem pomocy dzieciom znajduje się w centrum uwagi władz samorządowych Rudy Śląskiej. Szczególnej ochrony wymaga dziecko - ofiara lub świadek przemocy. Mając to na uwadze, z inicjatywy Prezydenta Miasta Andrzeja Stani podjęto decyzję o uruchomieniu ?Niebieskiego Pokoju? w Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie. Uroczyste otwarcie nastąpiło 24 października 2006 r. Należy zaznaczyć, że był to wówczas jeden z nielicznych pokoi działających na terenie woj. śląskiego.

 

?Niebieski Pokój? to pokój przyjazny, czyli taki, w którym dziecko może poczuć się dobrze i bezpiecznie. Wyposażony jest w odpowiednie meble, zabawki, ponadto zapewnia możliwość bezpośredniego obserwowania przesłuchania, jak i nagrywanie materiału dowodowego. Dziecko tym samym nie jest narażone na stres związany z wizytą w sądzie i nie musi być wielokrotnie przesłuchiwane. Jest to szczególnie ważne dla jego zdrowia psychicznego.

 

Czyniono starania o uzyskanie certyfikatu dla przyjaznych pokoi przesłuchań dzieci przyznawanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Fundację ?Dzieci Niczyje?. Na podstawie przeprowadzonych weryfikacji oraz dodatkowych informacji uzyskanych od dwóch niezależnych certyfikatorów stwierdzono, iż pokój przesłuchań prowadzony przez Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej jest przyjaznym miejscem, dostosowanym do potrzeb dziecka oraz wymogów wymiaru sprawiedliwości.

 

Bliższych informacji udziela: Regina Krzysteczko, Dyrektor Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie,tel. 664 133 578.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter