Header decorative image
Kir Żałobny

Rudzianin Mistrzem Polski

Udział w zawidach wzięli Rudzianie: Andrzej Kasprzyk zajął 4 miejsce w kat. M-4 (41-50 lat) na dystansie mega, natomiast Zbigniew Domżalski został Mistrzem Polski Amatorów w Mini Maratonach MTB w kat M-4, pokonując tę trudną technicznie trasę w czasie 56 minut.
Wniedzielę 15 lipca kolarze górscy ścigali się na trasach wokół Węgierskiej Górki-Żabnicy w ramach Maratonu Rowerowego "Kelly's Bike Tour". Zawody rozegrano także na trzech dystansach 27 km, 54 km i 81 km. Trasa była bardzo ciężka ze względu na błoto (w górach deszcz padał przez ostatni tydzień) i dużą sumę przewyższenia. Również tutaj sukcesem zakończył się start Zbigniewa Domżalskiego, który w swojej kategorii wiekowej zwyciężył na dystansie 27 km, uzyskując 15 minutową przewagę nad drugim zawodnikiem.