Kir Żałobny

Rudzcy sportowcy nagrodzeni

Nagrodzeni sportowcy pozują do zdjęcia.

Prawie stu rudzkich sportowców i trenerów  otrzymało nagrody prezydenta miasta. Wyróżnienia są wyrazem uznania za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Warto wspomnieć, że w wśród nagrodzonych sportowców jest dwóch medalistów mistrzostw świata, czterech medalistów mistrzostw Europy oraz sześćdziesięciu pięciu medalistów mistrzostw Polski.  Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Śląskim Teatrze Impresaryjnym.

Przypomnijmy, że nagrody i wyróżnienia przyznawane są zawodnikom za wybitne osiągnięcia sportowe w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz trenerom, których zawodnicy osiągnęli wysoki wynik sportowy. Uhonorowani zostają także działacze sportowi, wyróżniający się w działalności na rzecz środowisk sportowych. Nagrody są przyznawane na pisemny wniosek zawodnika, trenera lub klubu sportowego, po zaopiniowaniu go przez Komisję Rady Miasta ds. Sportu.

Nagrodzeni sportowcy:

Konrad Stych -  II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Mieszanych w curlingu w Warszawie    

Michalina Macha - II miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Rewalu

Amelia Brylewska - II miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Rewalu

Sara Konieczny  - II miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Rewalu

Sara Godula - II miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Rewalu

Zuzanna Różycka - II miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej w Rewal

Łukasz Kamiński - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej w Opolu

Maksymilian Surdyk - I miejsce  w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej w Opolu

Jakub Sladkowski - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej w Opolu

Magdalena Mynarek - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Radomiu

Natalia Gardian - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Radomiu

Emilia Szymańska - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Radomiu                                          

Paweł Kazimier - III miejsce w Mistrzostwach Polski PGNIG Superliga, piłka ręczna

Karolina Gawandtka - I miejsce w Mistrzostwach Polski w Bytomiu, hokej na lodzie      

Roksana Strzop – I miejsce stylem dowolnym na 200 m w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych w Szczecinie

Julia Michałek - III miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski Seniorek w Toruniu, boks

Maria Toborek - III miejsce w  XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych w Świdwiniu

Krzysztof Sadowik - I miejsce w Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym w Krotoszynie

Paulina Kuc Paulina - III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet w Stargardzie

Natalia Kubaty - II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet w Sieradzu

Natalia Strzałka - V miejsce w Mistrzostwach Świata  w zapasach w Sieradzu                                                    

Paulina Danisz - I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach w Sieradzu

Angelika Mytkowska - III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach w Sieradzu

Magdalena Smołka - III miejsce  w Mistrzostwach Polski w zapasach w Lublinie

Jakub Duda - II miejsce  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zapasy w stylu wolnym w Białogardzie

Jakub Halama Jakub - II miejsce w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,  zapasy w stylu wolnym w Białogardzie

Tomasz Garczyński, trener Natalii Kubaty- II miejsce w Mistrzostwa Polski w zapasach w Sieradzu, zapasy

Marek Garmulewicz, trener Pauliny Danisz -  I miejsce w Mistrzostwach Polski w zapasach w Sieradzu                  

Grzegorz Łabus, trener Patrycji Cuber - II miejsce Mistrzostwach Polski w zapasach w Sieradzu.                              

Elżbieta Garmulewicz, trenerka    Natalii Strzałki - V miejsce w Mistrzostwach Świata w zapasach                                                  

Robert Mośko, trener Gabrieli  Karkochy -  III miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych  w pływaniu, 1500 m stylem dowolnym w Ostrowcu Świętokrzyskim

Gabriela Karkocha - III miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu, 1500 m stylem dowolnym w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dawid Malik - II miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, 4x100 m stylem zmiennym w Poznaniu

Marta Poppe - I miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu, 400 m stylem dowolnym w Bydgoszczy

Bartosz Staniszewski - I miejsce w  Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, 1500 m stylem dowolnym (seniorzy)  w Poznaniu

Marta Twardoch - II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w siatkówce w Dębicy                                          

Klaudia Twardoch - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w siatkówce w Wieliczce                                          

Piotr Prencel, trener Przemysława Kozłowskiego - I miejsce w Mistrzostwach Polski, sztafeta 4x100 metrów w Gorzowie Wielkopolskim (lekkoatletyka)

Maria Puławska - III miejsce  w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie (lekkoatletyka)

Piotr Duda - I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwa Polski U18 w Chorzowie, bieg na 400 m

Katarzyna Czyż, trenerka Piotra Dudy - I miejsce w Mistrzostwach Polski U18  w Chorzowie

Weronika Kubiś - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej plażowej

Milena Kubiś -     III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej plażowej,

Łukasz Ślósarek - I miejsce w Mistrzostwach Europy WPA, wyciskanie sztangi leżąc  w Nowym Sączu                                                                                  

Adam Łaskawski - I miejsce wMistrzostwach Świata w Węgrzech, wyciskanie sztangi leżąc

Łukasz Dymek - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców, karate

Paweł Torzewski - III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Bartoszytach, karate

Carmen Wypukoł – II miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu w Katowicach

Zuzanna Duda – I miejsce ne waza w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu w Katowicach

Damian Seweryn, trener Zuzanny Dudy – I miejsce ne waza na Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu w Katowicach

Oskar Rosowski - III miejsce w Mistrzostwach Polski Brazylijskie Ju-Jitsu w Warszawie

Małgorzata Baucz - I miejsce w IX European Championship CBJJP 2023 Ju-Jitsu w Luboniu

Piotr Skorupa - I miejsce w Mistrzostwa Polski ju jitsu w Katowicach                                

Denis Sekura - I miejsce w Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu sportowego w Katowicach

Kamil Wojciechowski - III miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów w graplingu No-Gi w Warszawie

Piotr Rekus - I miejsce w Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu Sportowego w Katowicach

Robert Mirek, trener Bartosza Mirka

Bartosz Mirek - II drużynowe miejsce - Mistrzostwa Świata wędkarstwie rzutowum w Czechach

Marcin Frank - I drużynowe miejsce - Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym za rok 2023 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wojciech Frank, trener Marcina Franka

Daniel Wilk, trener - Rugby na wózkach    - I miejsce - Mistrzostwa Polski w Toruniu

Adrian Mościński - I miejsce - Mistrzostwa Polski w rugby na wózkach w Toruniu

Łukasz Szałabski - I miejsce - Mistrzostwa Polski w rugby na wózkach w Toruniu                        

Adam Chmielewski - I miejsce - Mistrzostwa Polski w rugby na  wózkach 5 w sezonie 2023.  

Janusz Kozak, trener zawodników: Adriana Mościńskiego, Adama Chmielewskiego, Łukasza Szałabskiego

Lena Nowara - III miejsce drużynowo - Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w Ełku, akrobatyka sportowa

Alicja Szal - III miejsce drużynowo - Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w Ełku, akrobatyka sportowa    Paulina Filipiak - III miejsce drużynowo - Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w Ełku, akrobatyka sportowa  

Martyna Szymik - III  miejsce dwójki i trójki kobiet - Mistrzostwa Polski Juniorów w Mikołowie, akrobatyka sportowa

Nadia Wróżek - III  miejsce dwójki i trójki kobiet - Mistrzostwa Polski Juniorów w Mikołowie, akrobatyka sportowa

Agata Kołodziej - III  miejsce trójki kobiet - Mistrzostwa Polski Juniorów w Mikołowie, akrobatyka sportowa

Emilia Biernat - I miejsce drużynowo - Mistrzostwa Polski Juniorów w Mikołowie, akrobatyka sportowa

Julia Jessel - I miejsce drużynowo - Mistrzostwa Polski Juniorów w Mikołowie, akrobatyka sportowa

Emilia Żurakowska - II miejsce - trójki kobiet - Mistrzostwa Polski w akrobatyce sportowej      

Lilianna Szudy - III miejsce - Mistrzostwa Polski Seniorów w Szczawnie Zdroju, akrobatyka sportowa

Wiktoria Matysiak, trenerka zawodniczek: Julii Jessel, Leny Nowary, Pauliny Filipiak

Anna Rzepka, trenerka zawodniczek: Emilii Biernat, Lilianny Szudy

Henryk Świerc, trener Emili Żurakowskiej

Dawid Cesarz -     I miejsce - European Championship Federacji w Czeskiej Lipie, trójbój siłowy

Konrad Filipowicz - wyścigi motocyklowe, Mistrzostwa Polski w klasie SSP300,  sezon 2023 r. II Wicemistrz Polski - III miejsce na podium

Natalia Bień - III miejsce - Mistrzostwa Europy w kickboxingu w  Turcji

Kamil Jenel, trener Natalii Bień

Michał Widuch - III miejsce - Futsal Ekstraklasa, sezon 2022/2023                                                        

Marek Bugański - III miejsce - Futsal Ekstraklasa, sezon 2022/2023

Natalia Pasek - I miejsce - Letnie Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Poznaniu, holowanie manekina z pasem na 100 m.                                                      

Magdalena Skudlik - I miejsce - Zimowe Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym, rzut liną, Kościerzyna

Antonina Kuśnierz - I miejsce - Zimowe Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym, 4x25 m holowanie manekina,  Kościerzyna

Maja Fyda - I miejsce - Zimowe Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym, rzut liną, Kościerzyna

Artur Joszko - III miejsce - Letnie Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym, 100 m z przeszkodami w Poznaniu

Michalina Skudlik Michalina -  II miejsce 200 m superratownik Senior - Zimowe Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym,  Kościerzyna                                                                                                                                        
Marta Skudlik, trenerka zawodniczki Magdaleny Skudlik

Mariusz Komendera, trener zawodniczki Natalii Pasek

Julia Białas – I miejsce - Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym w Raszynie

Antonina Badura - I miejsce - Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym w Raszynie

Kinga Paruzel - II miejsce -ICU European Cheerliding Championships 2023, Cheer Coed Junior L4 w Weronie

Anna Sośnik - II miejsce - ICU European Cheerleading Championships w Weronie

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter