Kir Żałobny

Rozpocznij przygodę z muzyką!

Szkoła muzyczna w Rudzie Śląskiej przygotowuje się do naboru nowych uczniów. Z tej okazji zostaną zorganizowane dwa spotkania informacyjne dotyczące możliwości rozpoczęcia nauki w placówce. Skierowane są one do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat oraz ich rodziców. - Mogę śmiało powiedzieć, że nasza szkoła jest placówką elitarną. Uczniowie są w tym miejscu z własnej woli. Szkolimy przyszłych znawców i twórców kultury. Panuje tutaj wyjątkowa i miła atmosfera, stawiamy na wysoką kulturę osobistą – zapewnia dyrektor Mirosław Krause, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej.  

Spotkania informacyjne dotyczące rozpoczęcia nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia odbędą się 23 kwietnia br. o godz. 17:30 dla dzieci w wieku 6 - 9 lat oraz 7 maja br. o godz. 17:30 dla dzieci i młodzieży w wieku 10 - 16 lat. Zebrania odbędą się w auli Zespołu Szkół Muzycznych przy Niedurnego 36 w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Istnieje możliwość uzyskania informacji telefonicznie lub osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00, tel. 32 248 76 28. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.zsmruda.pl. - Zachęcam do tego, by przyjść do nas, zaufać opinii specjalisty w zakresie oceny predyspozycji i talentu muzycznego dziecka – mówi dyrektor Krause.   

Uczniowie rudzkiej szkoły muzycznej uświetniają swoimi występami miejskie wydarzenia, biorą udział w wielu festiwalach oraz prestiżowych konkursach, najczęściej z sukcesami. - Nasza szkoła uczy codziennej dyscypliny, zorganizowania, sztuki wystąpień publicznych, przygotowuje dzieci do wystąpień na scenie, wskazuje jak się na niej zachowywać, prezentować wizualnie – wymienia dyrektor.

Pedagodzy podkreślają, że podczas edukacji w szkole muzycznej ważna jest systematyczna praca ucznia oraz zaangażowanie ze strony rodziców – uczestnictwo w próbach, obecność na koncertach oraz ciągłe i autentyczne zainteresowanie postępami dziecka.

Obecnie do szkoły muzycznej I stopnia uczęszcza około 300 uczniów. Dzieci mają możliwość kontynuacji nauki w szkole II stopnia (obecnie około 80 uczniów). Szkoła jest dobrze wyposażona, niewątpliwą zaletą jest prowadzenie lekcji gry na instrumencie w formie nauczania indywidualnego. Z kolei zajęcia teoretyczne odbywają się w kilkunastoosobowych grupach. – W placówce mamy 75 pedagogów. Kompletując kadrę, stawiam na młodych, wykwalifikowanych ludzi z pasją – dodaje dyrektor Krause.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter