Kir Żałobny

Prace drogowe, remonty, objazdy

Obecnie firma Budimex - Dromex, wykonawca kontraktu ?Projektowanie i budowa kanalizacji
w zlewni oczyszczalni Barbara?, zrealizowanego w ramach projektu ?Oczyszczanie ścieków- Ruda Śląska?, prowadzi prace polegające na odtworzeniu nawierzchni ulic w rejonie osiedla Sikorek w Bykowinie. Kontynuowane są prace w rejonie ulic 1 Maja, Magdziorza, Kałusa i Gabora w dzielnicy Wirek. Remonty prowadzone są również w rejonie ul. Szyb Andrzeja, Chrobrego i Katowickiej. W związku z pracami drogowymi mieszkańcy mogą napotkać na utrudnienia w ruchu. Niestety nie można ich uniknąć. Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności w tych rejonach.

 

Bliższe informacje: Barbara Mikołajek- Wałach, Naczelnik Wydziału Dróg i Mostów, tel. 248 62 81, wew. 141.

 

Jak już wcześniej informowaliśmy kontrakty 03 i 05 na budowę kanalizacji w zlewni oczyszczalni Halemba i w zlewni Orzegów zostały zerwane. Wykonawca został zobowiązany do uporządkowania terenu, na którym prowadzone były prace budowlane. Obecnie miasto przygotowuje się do wszczęcia procedury przetargowej zmierzającej do wyłonienia nowych wykonawców, którzy dokończą rozpoczęte prace. Przygotowywana jest dokumentacja przetargowa i jeżeli procedura przetargowa będzie przebiegała bez problemów, to zawarcie większości umów wykonawczych planowane jest na koniec bieżącego roku.

 

Bliższe informacje: Małgorzata Marszałek, Jednostka Realizująca Projekt, tel. 771 71 00  lub na stronie internetowejwww.ispa.rudaslaska.pl

 

Trwają również prace związane z budową Drogowej Trasy Średnicowej. Przepraszamy za utrudnienia w okolicach ronda w dzielnicy Chebzie oraz ulicy Chorzowskiej w dzielnicy Ruda.

 Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter