Kir Żałobny

PKO Bieg Charytatywny już w sobotę

Tartanowa bieżnia z wypisanymi stanowiskami. W tle trybuny, napis MOSiR Ruda Śląska, niebo, drzewa.

W najbliższą sobotę, 23 września na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej odbędzie się kolejna edycja PKO Biegu Charytatywnego. Wystartują dorośli oraz dzieci. To ostatni moment, by jeszcze się zapisać. Z kolei wszyscy chętni mogą kibicować i bawić się podczas pikniku rodzinnego.

- Zachęcam do aktywnego udziału w sobotnim biegu. W tym przypadku nie chodzi tylko o sportową rywalizację i konkretny wynik, ale po pierwsze o pomaganie, a po drugie o promocję wszelkiej aktywności fizycznej - mówi Michał Pierończyk, prezydent miasta. – Jestem dumny z faktu, że Ruda Śląska jest jednym z 12 miast w Polsce, gdzie przeprowadzony będzie PKO Bieg Charytatywny – dodaje.

W biegu dla dorosłych w jednej lokalizacji może wziąć udział 100 drużyn liczących po 5 osób. Uczestnicy biegną w sztafecie, każdy z nich musi pokonać co najmniej jedno 400-metrowe okrążenie. Startować mogą osoby, które do dnia biegu ukończyły 14 lat. Limit czasu wynosi godzinę, rozpoczęcie rywalizacji zaplanowane jest na godz. 10:00. Opłata za udział wynosi min. 50 zł od całej drużyny i jest w całości przekazywana na cele charytatywne. Zgłoszeń można dokonywać do 21 września (czwartek) do godz. 11:00. Po tym terminie, w przypadku wolnych miejsc, można zarejestrować się w biurze zawodów (czynne w godz. 9:00 - 9:30) w dniu biegu.

W biegu prowadzone są następujące klasyfikacje: najstarsza zawodniczka, najstarszy zawodnik, drużyna mieszana, kobieca oraz męska o przebiegniętej największej liczbie okrążeń. Dekoracja najlepszych drużyn zaplanowana jest na godz. 11:30.

W biegu dla młodych biorą udział dzieci w wieku od 1 do 13 lat. Limit zgłoszeń wynosi 350 osób. Dystans jest zróżnicowany w zależności od wieku uczestników: I kategoria (1 - 6 lat) - 100 m, II kategoria (7 - 9 lat) - 200 m, III kategoria (10 - 13 lat) - 400 m. Starty poszczególnych kategorii wiekowych odbywają się odpowiednio w godzinach: 12:00, 12:15 oraz 12:30. Zapisy dokonywane są dokładnie na takich samych zasadach jak w przypadku biegu dla dorosłych, z tym że opłata za udział wynosi min. 5 zł od jednego zapisanego dziecka.

W godz. 11:30 - 14:00 będzie okazja do aktywnego spędzenia czasu podczas pikniku rodzinnego. Organizatorzy przygotowali specjalne miasteczko piknikowe o charakterze sportowo-edukacyjnym, które będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających stadion.

Wszystkie niezbędne informacje, regulamin oraz link do zapisów znajdują się na stronie organizatora.

Plakat zachęcający do udziału w biegu charytatywnym. W górnej części grafika - grupa ludzi biegnie po bieżni, poniżej zdjęcie stadionu oraz napisy.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter