Header decorative image
Kir Żałobny

Piknik bezpieczeństwa na rynku

Grafika zapowiadająca piknik bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Gwarków Rudzkich w Rudzie Śląskiej – Rudzie znalazła się w gronie dziesięciu laureatów ogólnopolskiego konkursu „Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa”, który odbył się w ramach kampanii społecznej „Bezpieczna Autostrada”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Ruchu Drogowego i Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa. Podsumowaniem kampanii będzie piknik „Strefa bezpieczeństwa”, który odbędzie się w sobotę (18 maja) w godz. od 10.00 do 17.00  na placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu.

- Piknik edukacyjny z wieloma atrakcjami, promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym, nauka pierwszej pomocy, a także defibrylator AED, który będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców – to główne nagrody, jakie otrzymaliśmy w związku z wygraną w konkursie – wymienia Mariola Kajzer, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41 im. Gwarków Rudzkich w Rudzie Śląskiej. – Wszystkim uczniom i ich opiekunom, którzy wzięli udział w konkursie, dziękuję za zaangażowanie i pomysłowość, które przyczyniły się do wygranej. Konkurs „Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa” był dla nas świetną zabawą i przygodą, sprawdziliśmy się jako zespół, ale przede wszystkim cieszy nas to, że razem mogliśmy coś dobrego zrobić dla innych. Zapraszam również wszystkich mieszkańców naszego miasta na piknik organizowany na miejskim rynku – dodaje.

Szkoła otrzymała także stację medyczną z profesjonalną apteczką i instrukcją udzielania pierwszej pomocy oraz dostęp do szkolenia e-learningowego „Pierwsza pomoc ABC”, z którego mogą skorzystać nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podczas pikniku nie zabraknie wielu atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbędą się m.in. pokazy pierwszej pomocy i użycia urządzenia AED, będzie można skorzystać ze skanera wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie), symulatorów dachowania i zderzeń oraz sprawdzić refleks. Chętni mogą również skorzystać z podstawowych badań, takich jak pomiar ciśnienia, tętna i saturacji. Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko- i narkogogle). W czasie wydarzenia nastąpi także przekazanie na ręce władz miasta defibrylatora.

Piknik „Strefa Bezpieczeństwa” oraz kampania „Bezpieczna Autostrada” realizowane są pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter