Kir Żałobny

On-line z prezydentem

On-line z prezydentem

Władze Rudy Śląskiej wychodzą z inicjatywą spotkań z mieszkańcami, które musiały zostać zawieszone w związku z pandemią koronawirusa. Teraz będą odbywały się one w formule on-line, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pierwsze takie wirtualne spotkanie odbędzie się w czwartek 29 kwietnia o godz. 17:00. Pytania, na które będzie odpowiadać prezydent miasta wraz z zastępcami, można również przesłać mailem. Przypomnijmy, że do tej pory odbyło się 158 dzielnicowych spotkań z mieszkańcami. Ta forma kontaktu z rudzianami zapoczątkowana została 10 lat temu.

- Od początku mojej prezydentury podkreślałam, że dialog z rudzianami jest dla mnie najważniejszy, dlatego nie czekając na koniec pandemii chcę nawiązać do tradycji tych spotkań i zrealizować je w formule on-line – podkreśla Grażyna Dziedzic.

Od ostatniego spotkania prezydent miasta z mieszkańcami minął już ponad rok. Ubiegłoroczna wiosenna seria zakończyła się po trzech spotkaniach. – Odwołanie pozostałych było jedną z pierwszych decyzji, jaką podjęliśmy w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, które na początku marca ubiegłego roku pojawiło się w naszym kraju. Nikt z nas nie spodziewał się, że z takim stanem rzeczy będziemy mieli do czynienia tak długo – wskazuje prezydent miasta.

Wobec braku możliwości organizacji spotkań w tradycyjnej formie, władze Rudy Śląskiej zdecydowały się na wykorzystanie innych narzędzi komunikacji do dialogu z mieszkańcami. Teraz o swoich problemach będą mogli poinformować za pośrednictwem transmisji on-line na oficjalnym profilu facebookowym miasta.

Zaletą organizowanych dotychczas spotkań dzielnicowych był udział nie tylko prezydenta i wiceprezydentów resortowych, ale także urzędników oraz przedstawicieli rudzkich wodociągów, czy też Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Tak też będzie tym razem. - To właśnie te osoby, realizując poszczególne zadania, mają największą wiedzę na ich temat. Przy zgłoszeniu problemów przez mieszkańców mogą – tam, gdzie jest to możliwe - od razu udzielić wyjaśnienia. Obecność fachowców z poszczególnych wydziałów magistratu pozwala na dokładne objaśnienie niektórych zawiłych procedur, którymi obciążony jest samorząd – informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer.

– Podczas łączenia na żywo będą udzielane odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie spotkania w komentarzach. Przewidujemy także możliwość przesyłania zagadnień i problemów do rozwiązania wcześniej, za pośrednictwem maila – wyjaśnia Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. - Dotychczas organizowane spotkania poświęcone były sprawom poszczególnych dzielnic. Tym razem zachęcamy do zadawania pytań dotyczących całego miasta - precyzuje.

Pytania do pierwszego spotkania, które odbędzie się w czwartek 29 kwietnia o godz. 17:00, można nadsyłać na adres mailowy: prezydent@ruda-sl.pl do 19 kwietnia br.

Jak zapowiadają władze Rudy Śląskiej, kwietniowe spotkanie on-line oprócz poznania największych problemów mieszkańców będzie także okazją do przekazania informacji o sytuacji finansowej miasta oraz o najważniejszych inwestycjach, które będą w tym roku realizowane w Rudzie Śląskiej.

Przypomnijmy, że dotychczasowe spotkania dzielnicowe z władzami miasta, odbywające się zawsze wiosną i jesienią, to inicjatywa prezydent Grażyny Dziedzic, która zapoczątkowana została w 2011 roku. Do tej pory odbyło się 158 takich zebrań dzielnicowych. W sumie wzięło w nich udział już ponad 7 tys. osób. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce 9 marca 2020 r. w Bielszowicach.

Spotkanie on-line z prezydent miasta. 29 kwietnia o godz.17:00. Prześlij pytanie na adres prezydent @ruda-sl.pl.

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter