Header decorative image
Kir Żałobny

O Rudzki Mikrofon

grafika na czerwonym tle mikrofon i informacje o konkursie, w prawym górnym rogu  logo 65 lat miasta Ruda Śląska

Młodzieżowa Rada Miasta organizuje VII edycję konkursu „O Rudzki Mikrofon”. Przeznaczony jest on dla młodych i śpiewających rudzian. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca, a przesłuchania zaplanowano na 22 marca br. w Domu Kultury w Bielszowicach. Główną nagrodą dla laureata będzie występ podczas tegorocznych Dni Rudy Śląskiej, 16 czerwca br. na terenach targowych.

„O Rudzki Mikrofon” to konkurs wokalny, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta. Organizowany jest on od 2015 roku z przerwą w latach 2020 – 2022, którą wymusiła pandemia.  W ubiegłym roku zwycięzcą został Martin Rangosz. Jury przyznało również jedno wyróżnienie, które otrzymała Marta Mansfeld. W tym roku konkurs będzie organizowany po raz VII.  Skierowany jest do młodzieży w wieku 13 - 25 lat mieszkającej w Rudzie Śląskiej.  Główną nagrodą jest występ na Dniach Rudy Śląskiej wśród znanych artystów polskiej sceny. Tegoroczny koncertowy wieczór podczas Dni Rudy Śląskiej odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca.

W konkursie mogą brać udział zarówno grupy, jak i artyści indywidualni, którzy zaprezentują piosenki własnego autorstwa bądź covery.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter