Header decorative image
Kir Żałobny

O bezpieczeństwie na rudzkich drogach

Na sierpniowym posiedzeniu komisja zajęła się problemem poprawy bezpieczeństwa na drogach w centrum Nowego Bytomia. Zadecydowano m.in. o zakazie parkowania przed budynkiem MOPS przy ul. Markowej oraz o wzmożonej kontroli nagminnie łamiących przepisy kierowców, parkujących w godzinach wieczornych i nocnych pod budynkiem wieżowca przy ul. Niedurnego.
Ponadto Komisja wnioskowała o zabezpieczenie w budżecie na rok 2008 środków finansowych przeznaczonych na odsunięcie od skrzyżowania przystanku autobusowego w kierunku ul. Grochowskiej, zlokalizowanego obecnie bezpośrednio przy skrzyżowaniu ul. Niedurnego i Czarnoleśnej.
Efektem ustaleń podczas spotkania, będą również częstsze kontrole pojazdów ciężarowych łamiących zakazy wjazdów przy ul. Lipa i Lipińskiej w Goduli.
Przedstawiciel Policji przedstawił plan przygotowań służb do rozpoczynającego się za niespełna miesiąc roku szkolnego. Policjanci będą przeprowadzać specjalne spotkania z pierwszoklasistami zapoznając ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w drodze do szkoły.
Potwierdzeniem właściwości prac prowadzonych przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego są dane statystyczne przedstawione przez Sekcję Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. W pierwszym półroczu 2007 r. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2006 na terenie Rudy Śląskiej miało miejsce o 14% mniej wypadków drogowych oraz o 37 % mniej kolizji drogowych.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter