Header decorative image
Kir Żałobny

Nowe garaże na wynajem

zespół garaży

Przy ul. Ratowników w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu powstał kompleks 53 garaży. W pierwszej kolejności przeniosą się do nich użytkownicy starych garaży położonych w rejonie ulic Chorzowskiej i Kolistej. Natomiast pozostałe garaże będą przedmiotem przetargu na wysokość stawki czynszu najmu. Zakończona inwestycja realizowana była z budżetu miasta i kosztowała ponad 3 mln zł.

- Dzięki realizacji tej inwestycji rozwiązany zostanie problem starych garaży znajdujących się w rejonie ul. Chorzowskiej i Kolistej, które muszą zostać zlikwidowane m.in. z uwagi na to, że pod nimi przebiega siec wodociągowa. Pierwsze umowy najmu będziemy mogli podpisać po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń na użytkowanie garaży – wskazuje wiceprezydent Aleksandra Skowronek.

Garażowicze z ul. Chorzowskiej i Kolistej po przeprowadzce w nowe miejsce będą mogli korzystać już z nowej infrastruktury. W ramach inwestycji powstały 53 nowe żelbetowe garaże, a teren wokół kompleksu został zagospodarowany, powstał nowy zjazd z głównej drogi oraz oświetlenie. Całość uzupełnia nowa instalacja elektryczna oraz drenaż rozsączający wody opadowe.

Pozostałe garaże zostaną przeznaczone do przetargu na wysokość stawki czynszu najmu. Szczegółowe informacje o przetargu zamieszczone będą pod adresem https://rudaslaska.bip.info.pl oraz na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Miasta, jak również na stronie internetowej MPGM TBS Sp. z o.o. www.mpgmtbs.com.pl.

Co istotne podstawą zawarcia umowy najmu garażu, którego właścicielem jest miasto, jest spełnienie wymogów, takich jak: brak zaległości finansowych wobec miasta, zamieszkiwanie w Rudzie Śląskiej oraz posiadanie pojazdu z uwzględnieniem zasady: jeden pojazd - jeden garaż.

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter