Kir Żałobny

Nowa atrakcja w Aquadromie. To będzie jedna z największych saun w Polsce

Nowa atrakcja w Aquadromie. To będzie jedna z największych saun w Polsce

W rudzkim aquaparku powstaje nowa sauna, której otwarcie zaplanowano na początek drugiego kwartału 2020 roku. Będzie to jedna z największych saun w Polsce. Na nową atrakcję z niecierpliwością czekają miłośnicy popularnego saunarium
w Rudzie Śląskiej, które rokrocznie odwiedzane jest przez ponad sto tysięcy osób.

Wraz z podjęciem decyzji o budowie nowoczesnej sauny zewnętrznej niezwłocznie rozpoczęto poszukiwania projektanta i wykonawcy. Prace budowlane rozpoczęły się w październiku. Otwarcie nowej sauny planowane jest w ciągu najbliższych miesięcy. Ponieważ saunarium rudzkiego parku wodnego jest jednym z najpopularniejszych na południu Polski, przywrócenie funkcjonowania sauny zewnętrznej (poprzednia została zamknięta w 2018 roku) jest wyczekiwane od dawna.

Na szybkie ukończenie inwestycji liczy nie tylko inwestor, ale również szerokie grono saunowiczów. Bo jest na co czekać. Nowa sauna w momencie otwarcia będzie jedną z kilku największych i najnowocześniejszych w kraju, a z pewnością największą w całym województwie. Znacząco podniesie to komfort saunowania w Aquadromie. - Jako Aquadrom jesteśmy jednym z prekursorów seansów show w Polsce. Dlatego też koncepcja nowej sauny to synteza naszego własnego doświadczenia oraz wzorców zaczerpniętych z dużo większych saun, z zachodniej Europy - mówi Marceli Zawadzki, kierownik saunarium, który koordynuje prace nad nową sauną.

Nowa sauna ma być zupełnie inna od dotychczas działających i chociaż inwestor nie chce zdradzać dokładnej liczby miejsc, z pewnością zmieści się w niej ponad 100 osób. Jednak nie jedynie o wielkość atrakcji chodzi. - Cieszymy się, że w tym roku uda nam się otworzyć nową, dużą saunę. Tworząc jej koncepcję staraliśmy się skupić przede wszystkim na komforcie i praktyczności jej użytkowania. Wybudowanie
dużej sauny dostosowanej do seansów show to niełatwe zadanie. Przede wszystkim nie ma skąd czerpać wzorców, jest to bowiem swoiste novum nie tylko w Polsce ale i na świecie. Ponadto wiem, że oczekiwania wobec nas są szczególnie wysokie – mówi Marceli Zawadzki. Dlatego też nasze zadanie na 2020 rok to wypełnić saunę usatysfakcjonowanymi klientami. Liczę, że uda się to wykonać dzięki kunsztowi naszych saunamistrzów oraz rzetelnej pracy całego obiektu – zaznacza Marceli Zawadzki.

Otwarcie nowej sauny jest planowane na początek drugiego kwartału 2020 roku. Całkowity koszt inwestycji to blisko 600 tysięcy złotych.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter