Kir Żałobny

Natalia Strzałka wicemistrzynią świata

Natalia Strzałka wicemistrzynią świata

Trwa doskonała passa zawodniczki ZKS SLAVIA Ruda Śląska Natalii Strzałki, która po brązowym medalu wywalczonym w majowych Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach kobiet, zdobyła srebro podczas Mistrzostw Świata.

Zawody rozegrane zostały w dniach 16 - 18 lipca w Sninie na Słowacji. Natalia Stzrałka przystąpiła do startu bardzo zmotywowana i w pełni świadoma faktu, że należy do grona zawodniczek startujących w kategorii do 70 kg, które mogą znaleźć się w strefie medalowej.

W pierwszej walce rudzianka pokonała na punkty 6:2 reprezentantkę Austrii Isę Neumaier, w drugim pojedynku, również na punkty, wygrała 4:0  z Rayą Nikolovą z Bułgarii, wreszcie w półfinale zdeklasowała Białorusinkę Volhę Zeninę, kładąc ją na łopatki w pierwszej rundzie pojedynku.

W walce finałowej zmierzyła się z aktualną mistrzynią Europy, Niemką Nicole Amman, która postawiła jej bardzo trudne warunki rywalizacji. Polka starała się jak mogła, realizowała założoną taktykę, ale jej przeciwniczka okazała się bardzo mocna i to ona została mistrzynią świata.


Teraz Natalię czeka bardzo krótki odpoczynek i przygotowania do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży.

[Foto: ZKS SLAVIA]

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter