Kir Żałobny

Najlepsze kobiece rugby ponownie na Burloch Arenie

Grafika zapowiadająca mecz rugby.

Już w  najbliższą sobotę (20.04) na Burloch Arenie ponownie zagoszczą najlepsze polskie drużyny kobiecego rugby! O godz. 9.00 rozpocznie się VII turniej Mistrzost Polski Kobiet Rugby 7 (siedmioosobowego). Będzie to przedostatni z ośmiu turniejów rangi mistrzowskiej rozgrywanych w sezonie 2023/24. Mistrzostwa rozgrywane są systemem turniejowym. Cztery turnieje rozgrywane są jesienią, cztery wiosną.

Mistrzostwa Polski rozgrywane są z podziałem na Ekstraligę (6 drużyn) i I Ligę (także 6 drużyn). Po każdym turnieju z Ekstraligi spada drużyna, która zajęła na nim ostatnie miejsce, awansuje zespół z I ligi. Miejsca zajmowane na kolejnych ośmiu turniejach MPK R7 są punktowane i składają się klasyfikację generalną Mistrzostw, decydującą o poszczególnych miejscach na końcu sezonu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że gospodynie turnieju to 4 zespół ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, a Diablicom w czerwcu br. do brązowego medalu zabrakło naprawdę niewiele.

Po 6 dotychczasowych turniejach rudzianki zajmują szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i turniej na własnym boisku powinien pomóc im w awansie w tabeli rozgrywek.
W porannej sesji turnieju zagrają zespoły z I Ligi: Black Roses Posnania Poznań, AZS AWF Warszawa, Venol Atomówki Łódź, Rugby Biesal i RC Częstochowa.

W sesji popołudniowej królować będzie już tylko Ekstraliga. Diablice w grupie A zagrają o 12.40 z faworytkami turnieju, broniącymi mistrzowskiego tytułu Biało-Zielonymi Ladies z Gdańska i o 14.00 z Budowlanymi WizjaMed Łódź. A później w zależności od zajętego w grupie miejsca. W grupie B zmierzą się Legia Warszaw, Mazovia Mińsk Mazowiecki i RC Arka Gdynia. Finał Ekstraligi przewidywany jest na godz. 16.00.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter