Header decorative image
Kir Żałobny

Muzyka, sport, zabawa

Muzyka, sport, zabawa

Występy muzyczne, pokazy młodych zapaśników Slavii Ruda Śląska, biegi rodzinne oraz gra miejska poświęcona segregacji śmieci - to najważniejsze atrakcje dzisiejszego festynu, który odbył się w Czarnym Lesie z okazji 55 – lecia Rudy Śląskiej.

Tradycyjnie już festyn rozpoczął się od biegów rodzinnych, które prowadził rudzki ultramaratończyk August Jakubik. Zawodnicy począwszy od tych najmłodszych, a kończąc na doświadczonych amatorach biegania mogli przebiec dystanse od 200m do 1,2 km. Zwieńczeniem rywalizacji sportowej był  bieg rodzinny, którego zwycięzcą tak jak podczas poprzednich festynów została rodzina Połeć.

Podobnie jak na ostatnim festynie w Orzegowie, tak i teraz publiczność mogła oklaskiwać młodych zapaśników ZKS Slavia Ruda Śląska, którzy zaprezentowali krótki program składający się z ćwiczeń oraz walk treningowych. Niewątpliwie atrakcją był występ świeżo upieczonej wicemistrzyni świata kadetów Natalii Strzałka – To nasza ambasadorka, która promuje Rudę Śląską  w świecie, już niedługo pojedzie na olimpiadę młodzieży w Chinach – zapowiadała prezydent Grażyna Dziedzic. – Zapraszamy do przyjścia na nasze treningi oraz do trenowania zapasów. Sport ten stanowi znakomite przygotowanie ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży – w ten sposób z kolei zachęcał na wrześniowy nabór do klubu trener ZKS Slavia Ruda Śląska, Tomasz Garczyński.

Jak zwykle przy okazji dzielnicowych festynów o oprawę muzyczną zadbały zespoły „Kameleon” i „Ścigani”. Przed publicznością wystąpiła również Beata Żogała „Betty”. Tradycyjnie nie zabrakło również stoisk gastronomiczno-handlowych i atrakcji dla najmłodszych.

Dodatkowo imprezą towarzyszącą dzisiejszego festynu była gra miejska organizowana przez tygodnik „Wiadomości Rudzkie”, której tematem przewodnim była segregacja śmieci. W grze wzięło udział blisko 40 dzieci w wieku od 9 do 15 lat, które oprócz konkurencji sprawnościowych musiały odpowiedzieć na szereg pytań z zakresu segregacji odpadów. Zwyciężczynią tych nietypowych zawodów okazała się 14 - letnia Agata Małyska – Niektóre pytania były trudne, ale najbardziej wymagająca była konkurencja z rzutem do butelek wypełnionych wodą – komentowała na gorąco zwyciężczyni zabawy.

Następny festyn z okazji 55 – lecia Rudy Śląskiej odbędzie się w piątek 8 sierpnia na „fińskich domkach” w Bielszowicach.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter