Kir Żałobny

Mistrzostwa w pływaniu po raz 18.

Mistrzostwa w pływaniu po raz 18.

Około 300 zawodników będzie rywalizowało ze sobą podczas Mistrzostw Rudy Śląskiej wpływaniu. Tradycyjnie zostaną one podzielone na otwarte i amatorskie. Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend /25-26.11/ na krytym basenie przy ul. Chryzantem w dzielnicy Ruda. Będzie to już 18. edycja tych zawodów.

W amatorskich zawodach, które odbędą się 25 listopada, wystartują osoby niezrzeszone w żadnym związku pływackim, klubie, czy szkółce pływackiej. Początek o godz. 12:00. Osoby zrzeszone wezmą udział w Otwartych Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Pływaniu, które odbędą się 26 listopada. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00 konkurencją o nazwie „sztafeta rodzinna”.

- Na ten moment mamy zapisanych po 150 osób w obu kategoriach startowych. Zarówno na pierwszy dzień, jak i na drugi zapisanych jest 5 rodzin – zdradza Andrzej Pustelnik, kierownik Działu Organizacji Imprez w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. - Co prawda podczas zapisów nie pytamy uczestników o miejsce zamieszkania, jednak co roku pojawiają się osoby także spoza naszego miasta, na przykład z Bytomia czy Zabrza – dodaje.

Przypomnijmy, że pływacy w Rudzie Śląskiej to silna grupa. W mieście prężnie działają dwa stowarzyszenia propagujące pływanie: UKS „Manta” oraz UKP Ruda Śląska. Ich również nie zabraknie podczas najbliższych mistrzostw. – W Otwartych Mistrzostwach wystartuje grupa zawodników trenujących pod okiem naszego klubu pływackiego. Manta wesprze także organizacyjnie wydarzenie – mówi Piotr Czyżak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Manta” z Kochłowic. – Liczba osób trenujących w naszym klubie stale waha się między 130 a 140. Rozwijają się pod okiem 5 trenerów – dodaje.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej zarządza trzema basenami krytymi: w Nowym Bytomiu, Kochłowicach i Rudzie oraz jednym kąpieliskiem letnim przy ul. Ratowników. W roku 2015 na rudzkich pływalniach w sumie odnotowano ponad 305 tys. wejść, zaś w 2016 roku – ponad 278 tys. W Rudzie Śląskiej od roku 2012 działa też park wodny Aquadrom.

Dla chętnych na basenach w Rudzie i Nowym Bytomiu organizowana jest tzw. gimnastyka korekcyjna z elementami nauki pływania /zajęcia grupowe - 10 zł za lekcję/. Indywidualne lekcje nauki pływania do max. 3 osób prowadzone są w Rudzie, Nowym Bytomiu i Kochłowicach /karnet na 10 wejść 300 zł/.

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter