Header decorative image
Kir Żałobny

Medalodajny weekend rudzkich zapaśników

Pięć medali zdobyli rudzcy zapaśnicy podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Łódzkie 2013, która odbyła się w dniach 11-13 lipca w Zgierzu.

Uczestniczący w zawodach zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w stylu wolnym. Reprezentujący ZKS Slavię Ruda Śląska Daria Szymeczko w kategorii 52 kg i Bartosz Szałowski w kategorii 46 kg  zdobyli złote medale. Srebrny medal wywalczył w kategorii do 54 kg Tomasz Kitel, który wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem i dopiero w finale musiał uznać wyższość piątego w Mistrzostwach Europy Kamila Stawinogi z WKS Śląsk Milicz. Brązowy medal wywalczył w tej samej kategorii zaledwie 15-letni Rafał Danisz, który przegrał tylko jeden pojedynek ze swym kolegą klubowym Tomaszem Kitlem.

Piaty z medali przypadł w udziale zawodnikowi KS Pogoń Ruda Śląska Marka Nogi, specjalizującemu się w stylu klasycznym.  Nie przeszkodziło mu to stanąć na podium w kategorii 85 kg w stylu wolnym.

W klasyfikacji klubowej chłopców ZKS Slavia Ruda Śląska zajął drugie miejsce, potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki krajowej.

Klasyfikacja Klubowa
1.  LKS Mazowsze Teresin  56 pkt
2.  ZKS Slavia Ruda Śląska   41 pkt
3.  LKS Orzeł Namysłów      39 pkt

W zawodach sklasyfikowano 55 klubów, a drugie miejsce reprezentacji Slavii dowodzi przynależność rudzkiego klubu do ścisłej krajowej czołówki.

W klasyfikacji województw śląskie zajęło miejsce drugie ustępując lubelskiemu o 2 punkty.