Kir Żałobny

Maraton dla Majki

Maraton dla Majki

9 miesięczna Majka była bohaterką tegorocznego maratonu „Fitness z energią”. To dla niej około 250 osób ćwiczyło dzisiaj w IV Charytatywnym Maratonie, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej. Dochód z imprezy trafi na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, której podopieczną jest mała rudzianka.

- Cieszę się, że zgromadziliśmy się tutaj tak licznie – witała uczestników maratonu Anna Krzysteczko wiceprezydent miasta. – Rudzianie są znani z tego, że jak ktoś potrzebuje pomocy, to nigdy takiej osoby nie zostawiają w potrzebie. Dzisiaj wspólnie gimnastykujemy się dla Mai i jestem przekonana, że każdy z nas wyjdzie stąd zmęczony, ale równie szczęśliwy – podkreśliła. Maja ma dopiero 9 miesięcy, ale jest bardzo doświadczona przez los. – U córki doszło do krwotoku i zaraz po urodzeniu musiała mieć wszczepioną specjalną zastawkę, która odprowadza płyn rdzeniowo-mózgowy do jamy otrzewnej. Niestety te komplikacje spowodowały poważne uszkodzenia neurologiczne. Maja wymaga stałej, codziennej rehabilitacji – tłumaczy Rafał Pocztański, tata Mai. Mała rudzianka jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z pomocą” i każdy, kto chce wspomóc jej powrót do zdrowia może to zrobić poprzez Fundację.

Charytatywne maratony organizowane przez Studio „Energia” na stałe wpisały się już w harmonogram wydarzeń w Rudzie Śląskiej. - Pomysł zorganizowania pierwszego maratonu był spontaniczny – tłumaczy Katarzyna Niemiec ze Studio „Energia”. – Wiedzieliśmy w Studio o dwójce dzieci, które potrzebują pomocy i dla ich wsparcia zorganizowaliśmy pierwszą edycję – wspomina. – Teraz nasza akcja jest już systematyczna, a ta czwarta edycja pokazuje, że coraz więcej osób o niej wie i aktywnie ją wspiera. O imprezę co roku dopytują sponsorzy, którzy chętnie niosą wsparcie, nauczyciele, którzy zgłaszają chęć udziału wraz z uczniami, a także osoby, które lubią aktywnie spędzać czas. Według mnie maraton stał się świętem rudzkiego fitnessu. Myślę, że dla wszystkich uczestników ważne jest to, że ćwicząc daje się komuś energię, satysfakcję i pomoc – podsumowuje Katarzyna Niemiec.


Warto podkreślić, że z roku na rok maraton „Fitness z Energią” gromadzi coraz więcej uczestników, jak i środków pieniężnych przekazywanych na wsparcie rudzkich dzieci dotkniętych ciężkimi schorzeniami. W 2010 roku ze zbiórki i wpłat uzyskano ok. 4.200 złotych, w 2011 roku odpowiednio 3.190 oraz 1550. W roku 2012 zbiórka przyniosła 2.900 złotych, a sponsorzy wpłacili 3.400 zł. 

 

Wróć

Prześlij opinię

Na skróty

Zapisz się na newsletter